We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
1. HNL
Fri 17 Nov
Rudes
1-2
NK Slaven Belupo
Sat 18 Nov
Osijek
1-1
Cibalia Vinkovci
Rijeka
0-0
Inter Zapresic
Sun 19 Nov
Dinamo Zagreb
2-0
Lokomotiva
Istra 1961
1-3
Hajduk Split
Team / Points
1 Dinamo Zagreb DZG 40
2 Hajduk Split HAJ 28
3 Osijek OSI 28
4 Rijeka RIJ 26
5 Inter Zapresic INT 22
 
6 Lokomotiva LOK 21
7 NK Slaven Belupo SLA 17
8 HNK Cibalia Vinkovci HNK 14
9 Istra 1961 IST 13
10 Rudes RUD 11
2. HNL
Sat 18 Nov
Kustosija
2-1
NK Dugopolje
HNK Gorica
1-1
Lučko
NK Radnik Sesvete
2-2
HNK Sibenik
Solin
4-1
Hrvatski
Dinamo Zagreb II
1-2
Varteks Varazdin
Hajduk Split II
5-1
Novigrad
Team / Points
1 Dinamo Zagreb II ZAG 33
2 HNK Gorica HNK 31
3 NK Dugopolje NKD 29
4 NK Radnik Sesvete NKR 25
5 Hajduk Split II HAJ 24
6 NK Varteks Varazdin NKV 24
 
7 Solin SOL 22
8 HNK Sibenik HNK 22
9 Lučko LUK 20
10 Hrvatski Dragovoljac HDR 17
11 Novigrad NOV 16
12 Kustosija KUS 13
Group 1
Sat 18 Nov
Vrapče Zagreb
2-3
Dugo Selo
NK Hask
5-0
Segesta Sisak
Vrbovec
1-1
Jadran Poreč
Udarnik Karilovec
4-0
NK Pazinka Pazin
Maksimir Zagreb
4-3
Zagorec
Opatija
2-1
Trnje
Rudar Labin
1-2
Dubrava Zagreb
Špansko Zagreb
3-1
NK Krk
Sun 19 Nov
Vinogradar
4-0
Zagreb
Team / Points
1 Vinogradar VIN 39
2 Opatija OPA 38
3 NK Krk KRK 29
4 Maksimir Zagreb MAK 28
5 Udarnik Karilovec NUK 28
6 Zagreb ZAG 27
7 Vrbovec VRB 25
8 Dubrava Zagreb DUB 24
9 Jadran Poreč JAP 23
 
10 Špansko Zagreb SPA 22
11 Zagorec ZAG 22
12 Dugo Selo DUG 20
13 Rudar Labin NKR 19
14 NK Pazinka Pazin PAZ 17
15 NK Hask HAS 14
16 Segesta Sisak SEG 11
17 Vrapče Zagreb VRA 9
18 Trnje TRN 8
UCL Group 5 »
Tue 21 Nov
18:00
Spartak Moskva
18:00
Maribor
Tue 21 Nov
20:45
Sevilla
20:45
Liverpool
UCL Group 6 »
Tue 21 Nov
20:45
Man. City
20:45
Feyenoord
Tue 21 Nov
20:45
Napoli
20:45
Shakhtar Donetsk
UCL Group 7 »
Tue 21 Nov
18:00
Beşiktaş
18:00
Porto
Tue 21 Nov
20:45
Monaco
20:45
RB Leipzig
UCL Group 8 »
Tue 21 Nov
20:45
APOEL
20:45
Real Madrid
Tue 21 Nov
20:45
B. Dortmund
20:45
Tottenham Hotspur
Primera Division »
Tue 21 Nov
01:30 finished
CA Huracán
1 - 0
Vélez Sarsfield INFO
Uefa Youth League »
Uefa Youth League Group 5 »
Tue 21 Nov
12:00 Playing 53'
Spartak Moskva Su.
3 - 0
Maribor U19
Tue 21 Nov
16:00
Sevilla Sub-19
16:00
Liverpool U19
Uefa Youth League Group 6 »
Uefa Youth League Group 7 »
Tue 21 Nov
12:00 Playing 53'
Beşiktaş Sub-19
0 - 1
Oporto U19
Tue 21 Nov
15:00
Monaco Sub 19
15:00
RB Leipzig Sub 19
Uefa Youth League Group 8 »
Championship »
Tue 21 Nov
20:45
Aston Villa
20:45
Sunderland
Tue 21 Nov
20:45
Barnsley
20:45
Cardiff City
Tue 21 Nov
20:45
Brentford
20:45
Burton Albion
Tue 21 Nov
20:45
Bristol City
20:45
Preston North End
Tue 21 Nov
20:45
Derby County
20:45
Queens Park Rangers
Tue 21 Nov
20:45
Millwall
20:45
Hull City
Tue 21 Nov
20:45
Nottingham Forest
20:45
Norwich City
Tue 21 Nov
20:45
Sheffield United
20:45
Fulham
Tue 21 Nov
21:00
Bolton Wanderers
21:00
Reading
Friendly »
Tue 21 Nov
18:30
Ajax
18:30
Borussia Monchengladbach
Tue 21 Nov
11:30 finished
NK Slaven Belupo
5 - 3
NK Radnik Sesvete INFO
Tue 21 Nov
13:00 Playing 8'
Wisla Kraków
0 - 0
Puszcza Niepolomice
Cup Scotland »
Tue 21 Nov
20:45
Queen South
20:45
Montrose
Série B Brazil »
League One »
Primera B Nacional »
Tue 21 Nov
00:30 finished
Dep. Santamarina
1 - 0
Villa Dálmine INFO
Tue 21 Nov
01:05 finished
JU Gualeguaychu
1 - 0
Deportivo Morón INFO
League Two »
Coppa Lega Pro »
Tue 21 Nov
20:30
Calcio Padova 1910
20:30
Triestina
Tue 21 Nov
14:30
Paganese
14:30
Juve Stabia
Tue 21 Nov
16:30
Lecce
16:30
Bisceglie
Tue 21 Nov
14:30
Matera
14:30
Reggina
Tue 21 Nov
14:30
Trapani
14:30
Siracusa
South African First Division »
Premier de Ascenso - Apertura Group 1 »
Scottish Championship »
Conference »
Tue 21 Nov
20:45
Bromley
20:45
Aldershot Town
Tue 21 Nov
20:45
Dagenham Redbridge
20:45
Dover Athletic
Tue 21 Nov
20:45
Eastleigh
20:45
Maidenhead United
Tue 21 Nov
20:45
Gateshead
20:45
Barrow
Tue 21 Nov
20:45
Hartlepool United
20:45
FC Halifax Town
Tue 21 Nov
20:45
Leyton Orient
20:45
Chester
Tue 21 Nov
20:45
Macclesfield Town
20:45
Tranmere Rovers
Tue 21 Nov
20:45
Maidstone United
20:45
Boreham Wood
Tue 21 Nov
20:45
Sutton United
20:45
Torquay United
Tue 21 Nov
20:45
Woking
20:45
Ebbsfleet United
Tue 21 Nov
20:45
Fylde
20:45
Guiseley
Tue 21 Nov
20:45
Wrexham
20:45
Solihull Moors
Conference North »
Conference South »
Tue 21 Nov
20:45
Bognor Regis Town
20:45
Oxford City
Tue 21 Nov
20:45
Braintree Town
20:45
Truro City
Tue 21 Nov
20:45
East Thurrock Uni.
20:45
Gloucester City
Tue 21 Nov
20:45
Havant
20:45
Chelmsford City
Tue 21 Nov
20:45
Dartford
20:45
Wealdstone
Primera B Metro. »
Tue 21 Nov
21:00
Barracas Central
21:00
Tristán Suárez
Tue 21 Nov
21:00
Fénix Bs As
21:00
Atlanta
Serie D Group 7 »
Tue 21 Nov
14:30
Ostia Mare Lidoca.
14:30
Lanusei
Non League Premier Group 1 »
Non League Premier Group 3 »
Tue 21 Nov
16:00
Hereford
16:00
St Ives Town

Follow BeSoccer on Facebook