Danish Superliga
Fri 08 Dec
AC Horsens
2-1
SonderjyskE
Sat 09 Dec
FC Helsingør
2-1
Lyngby BK
Sun 10 Dec
Odense BK
1-2
Silkeborg IF
Nordsjaelland
3-2
Hobro
Aalborg BK
1-1
Kobenhavn
Brøndby IF
2-2
AGF Aarhus
Mon 11 Dec
Randers
0-4
Midtjylland
Team / Points
1 Midtjylland MID 44
2 Brøndby IF BIF 43
3 Nordsjaelland FCN 39
4 Hobro HOB 27
5 AC Horsens HOR 27
6 Kobenhavn FCK 26
7 Aalborg BK AAL 26
 
8 Odense BK ODE 25
9 SonderjyskE SON 21
10 Silkeborg IF SIF 20
11 AGF Aarhus AGF 19
12 Lyngby BK LYN 18
13 FC Helsingør FCH 16
14 Randers RAN 14
1st Division
Sun 26 Nov
Brabrand
0-3
Fredericia
HB Køge
3-0
Esbjerg
Roskilde
1-0
Viborg FF
Skive
4-4
Nykøbing FC
Thisted
2-1
Fremad Amager
Vejle BK
4-1
Vendsyssel
Team / Points
1 Vejle BK VEJ 38
2 Thisted THI 35
3 Vendsyssel VEN 32
4 Esbjerg ESB 31
5 HB Køge HBK 30
6 Fredericia FRE 29
 
7 Viborg FF VFF 28
8 Roskilde ROS 25
9 Nykøbing FC LFA 23
10 Fremad Amager BFR 20
11 Brabrand BRA 13
12 Skive SKI 11
Group 1
Sat 04 Nov
B93
4-1
Hvidovre IF
AB Copenhagen
3-3
Skovshoved
Frem
3-3
Brønshøj
Hillerød
2-2
Næstved
Team / Points
1 Hvidovre IF HVI 35
2 Næstved NAE 24
3 Skovshoved SKO 21
4 Frem FRE 20
 
5 B93 B93 18
6 AB Copenhagen AKA 14
7 Brønshøj BRØ 13
8 Hillerød HIL 10
Group 2
Sat 04 Nov
Kolding IF
2-0
Marienlyst
Hellerup IK
0-0
Middelfart
Næsby
1-4
Dalum
Greve
1-1
Avarta
Team / Points
1 Middelfart MID 25
2 Avarta AVA 25
3 Marienlyst MAR 24
4 Kolding IF KOL 24
 
5 Hellerup IK HEL 24
6 Dalum DAL 17
7 Greve GRE 16
8 Næsby NAS 2
Group 3
Sat 04 Nov
Sydvest
3-1
Aarhus Fremad
Jammerbugt
1-1
IF Lyseng
Kjellerup
2-3
VSK Aarhus
Ringkøbing
2-0
Odder
Team / Points
1 Jammerbugt JAM 29
2 Sydvest SYD 25
3 Kjellerup KJE 24
4 Ringkøbing RIN 21
 
5 Aarhus Fremad AAF 18
6 VSK Aarhus VSK 14
7 IF Lyseng IFL 13
8 Odder ODD 13
Group 1
Sat 04 Nov
Stenløse BK
1-1
FA 2000
Karlslunde
0-3
Fredensborg BI
Taastrup FC
1-1
Kastrup
LSF
3-2
Herlev
Sun 05 Nov
B 73 Slagelse
3-3
Holbæk
Team / Points
1 B 73 Slagelse B73 34
2 Herlev HER 27
3 Holbæk HOL 23
4 LSF LSF 21
5 Stenløse BK STE 19
 
6 FA 2000 FA2 17
7 Fredensborg BI FRE 16
8 Kastrup KAS 15
9 Taastrup FC TAA 13
10 Karlslunde KAR 12
Group 2
Sat 04 Nov
B 1908
0-2
GVI
Virum Sorgenfri
3-0
Avedøre
Fremad Valby
4-0
KFUM Roskilde
Skjold Birkerød
2-2
Vanløse
Odsherred
2-3
AB Tårnby
Team / Points
1 GVI GVI 27
2 Vanløse VAN 23
3 Fremad Valby FRE 22
4 AB Tårnby ABT 22
5 Odsherred ODS 20
 
6 Skjold Birkerød SKJ 20
7 Virum Sorgenfri VIR 19
8 B 1908 B19 17
9 Avedøre AVE 12
10 KFUM Roskilde KFU 11
Group 3
Fri 03 Nov
VSK Aarhus II
2-6
Oure
Sat 04 Nov
Tarup-Paarup
3-2
Aarhus Fremad II
Sønderborg
2-1
Varde IF Elite
Boldklubben 1909
0-0
Kolding B
Esbjerg II
0-2
B 1913
Team / Points
1 Tarup-Paarup TAR 32
2 Oure OFA 32
3 Boldklubben 1909 B19 21
4 Kolding B KOL 21
5 Sønderborg SON 19
 
6 B 1913 BOL 18
7 Varde IF Elite VAR 16
8 Aarhus Fremad II AAR 13
9 VSK Aarhus II AAR 13
10 Esbjerg II ESB 10
Group 4
Sat 21 Oct
Vejgaard B
0-0
AaB II
Viborg II
2-1
Holstebro
Hedensted
1-1
Randers Freja
Sun 22 Oct
Vatanspor
0-2
Lystrup
Sat 05 May
Viby IF
13:00
Skanderborg
Team / Points
1 Holstebro HOL 24
2 Vejgaard B VEJ 22
3 Hedensted HED 21
4 Viborg II VFF 19
5 Viby IF VIB 17
 
6 Vatanspor VAT 16
7 AaB II AAB 15
8 Lystrup LYS 14
9 Randers Freja RAN 7
10 Skanderborg SKA 4
Group 1
Mon 27 Nov
Lyngby Reservas
6-2
Brondby Reservas
Wed 06 Dec
Helsingør
2-2
Kobenhavn Reservas
Team / Points
1 Lyngby Reservas LYN 13
2 Kobenhavn Reservas KOV 11
 
3 Brondby Reservas BRO 6
4 FC Helsingør Reservas FHR 4
Premier League »
Mon 18 Dec
21:00
Everton
21:00
Swansea City
La Liga »
Sun 17 Dec
Postponed
Leganés
-
Real Madrid
Mon 18 Dec
21:00
Málaga
21:00
Real Betis
Portuguese Primeira Liga »
Mon 18 Dec
20:00
Moreirense
20:00
Vitória Guimarães
Mon 18 Dec
22:00
Porto
22:00
Marítimo
Clausura Playoffs »
Mon 18 Dec
01:00 finished
Santa Fe
2 - 2
Millonarios INFO
Greek Super League »
Mon 18 Dec
18:30
Levadiakos
18:30
Panionios
Turkish Süper Lig »
Mon 18 Dec
18:00
Goztepe
18:00
Konyaspor
Mon 18 Dec
18:00
Fenerbahçe
18:00
Karabukspor
Clausura Uruguay Group 3 »
Mon 18 Dec
00:00 finished
Sud América
(2)1-1(4)
El Tanque Sisley INFO
2. Liga »
Mon 18 Dec
20:30
FC St. Pauli
20:30
Bochum
Romanian Liga I »
Ligue 2 »
Mon 18 Dec
20:45
Lens
20:45
Tours
Ekstraklasa »
Lega Pro Group 1 »
Mon 18 Dec
20:45
Livorno
20:45
Piacenza
1. Lig »
Mon 18 Dec
16:00
Adanaspor
16:00
Istanbulspor AS
Non League Premier Group 3 »
Mon 18 Dec
20:45
Dorchester Town
20:45
Farnborough
Ligat Ha'al »
Botola Pro »
Mon 18 Dec
16:00 Postponed
Wydad Casablanca
16:00
Ittihad Tanger
1 Division »
Mon 18 Dec
18:00
Alki Oroklini
18:00
Paphos
Premier League »
Mon 18 Dec
16:00
Al Nasr
16:00
Al-Masry
Mon 18 Dec
18:30
El Dakhleya
18:30
ENPPI
3. Lig Group 3 »
Mon 18 Dec
11:00
Elazig
11:00
Kizilcabolukspor
Liga Leumit »
Premier Division »
Mon 18 Dec
Empire
-
Parham
I League »
Mon 18 Dec
09:30
Aizawl
09:30
Shillong Lajong
Mon 18 Dec
15:30
Minerva
15:30
Pailan Arrows
Premier League »
Mon 18 Dec
19:00
Gzira United
19:00
Lija
Reserve League Belgium »
Hazfi Cup Iran »
Artzit League Israel Group 1 »

Follow BeSoccer on Facebook