We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Finnish Veikkausliiga
Sat 28 Oct
Seinäjoen JK
5-0
Inter Turku
HJK Helsinki
2-3
RoPS Rovaniemi
IFK Mariehamn
0-1
Ilves
PS Kemi
1-3
KuPS Kuopio
JJK Jyväskylä
2-0
VPS Vaasa
FC Lahti
2-1
HIFK
Team / Points
1 HJK Helsinki HJK 76
2 KuPS Kuopio KUO 56
3 Ilves ILV 56
4 FC Lahti FCL 49
5 IFK Mariehamn IFK 49
6 Seinäjoen JK SEI 47
 
7 RoPS Rovaniemi ROP 42
8 VPS Vaasa VAA 39
9 Inter Turku INT 38
10 PS Kemi PSK 32
11 HIFK HIF 29
12 JJK Jyväskylä JJK 26
Ykkonen
Sat 21 Oct
AC Oulu
3-2
Ekenäs IF
Gnistan
1-1
Jaro Pietarsaari
FC Honka Espoo
1-1
TPS Turku
GrIFK Grankulla
2-1
Haka Valkeakoski
KPV
1-1
OPS
Team / Points
1 TPS Turku TPS 58
2 FC Honka Espoo HON 55
3 KPV KPV 45
4 AC Oulu OUL 42
5 FF Jaro Pietarsaari FFJ 35
 
6 FC Haka Valkeakoski HAK 35
7 Ekenäs IF EKE 30
8 OPS OPS 26
9 GrIFK Grankulla GRI 22
10 Gnistan GNI 21
Group 1
Sat 30 Sep
JaPS
3-0
Sudet
Kiffen
4-1
PEPO
KTP Kotkan
4-1
Mikkelin Kissat
Kultsu
1-2
Klubi-04
Legirus Inter
5-1
Lahti Akatemia
Mikkelin P.
2-2
PKKU
Team / Points
1 KTP Kotkan KOO 48
2 Klubi-04 KLU 44
3 PEPO PEP 44
4 Legirus Inter LEG 32
5 JaPS JAP 31
6 Mikkelin Kissat MIK 29
 
7 PKKU PKK 29
8 Kiffen FCK 26
9 Mikkelin P. MIK 25
10 Sudet SUD 25
11 Kultsu KUL 24
12 Lahti Akatemia LAH 14
Group 2
Sat 30 Sep
Peimari United
0-6
FC Espoo
SalPa
2-4
TPV Tampere
Viikingit
3-2
FC Jazz
Tampere United
2-2
KaPa
EsPa
4-1
BK-46
Musan Salama
5-0
NuPS
Team / Points
1 Viikingit VII 45
2 Musan Salama MUS 44
3 SalPa SAL 43
4 BK-46 BK4 42
5 TPV Tampere TPV 38
6 Tampere United TAM 33
 
7 KaPa KAP 31
8 FC Jazz FCJ 28
9 FC Espoo FCE 25
10 Peimari United PEI 19
11 NuPS NUP 14
12 EsPa ESP 11
Group 3
Sat 30 Sep
KuFu-98
5-0
JBK
PK-37
1-1
GBK
TP-47
4-0
OTP
KajHa
2-2
VIFK
JS Hercules
3-1
AC Kajaani
Villiketut
5-2
Närpes Kraft
Team / Points
1 AC Kajaani ACK 50
2 GBK GBK 46
3 VIFK VIF 39
4 Närpes Kraft NAR 34
5 JS Hercules HER 33
6 TP-47 TP4 30
 
7 JBK JBK 28
8 PK-37 PK3 26
9 KuFu-98 KUF 25
10 KajHa KAJ 23
11 Villiketut VIL 21
12 OTP OTP 13
Premier League »
Fri 24 Nov
21:00
West Ham
21:00
Leicester
La Liga »
Fri 24 Nov
21:00
Celta
21:00
Leganés
Bundesliga »
Fri 24 Nov
20:30
Hannover 96
20:30
Stuttgart
Ligue 1 »
Fri 24 Nov
20:45
Saint Etienne
20:45
Strasbourg
Primera Division »
Torneo Transición Chile »
Copa Sudamericana »
Fri 24 Nov
00:45 finished
Flamengo
2 - 1
Junior INFO
Eredivisie »
Fri 24 Nov
20:00
AZ Alkmaar
20:00
Twente 1965
Portuguese Primeira Liga »
Fri 24 Nov
21:30
Belenenses
21:30
Chaves
Russian Premier League »
Fri 24 Nov
15:30
Amkar Perm
15:30
Dinamo Moskva
Liga MX Finals - Apertura »
Fri 24 Nov
04:30
Atlas Guadalajara
04:30
Monterrey
Fri 24 Nov
02:30 Playing 22'
Cruz Azul
0 - 0
América
Segunda Division »
Fri 24 Nov
21:00
Tenerife
21:00
Rayo Vallecano
Scottish Premiership »
Fri 24 Nov
20:45
Dundee
20:45
Rangers FC
Turkish Süper Lig »
Friendly »
Fri 24 Nov
15:00
AIK Solna
15:00
Sollentuna
Serie B »
Fri 24 Nov
20:30
Empoli
20:30
Frosinone
Belgian Pro League »
Fri 24 Nov
20:30
KAA Gent
20:30
Mouscron Peruwelz
2. Liga »
Fri 24 Nov
18:30
Union Berlin
18:30
Darmstadt 98
Fri 24 Nov
18:30
Sandhausen
18:30
Heidenheim
Czech First Division »
Romanian Liga I »
Fri 24 Nov
19:45
Botosani
19:45
CS U Craiova
Fri 24 Nov
17:00
Juventus
17:00
Concordia Chiajna
Ligue 2 »
Fri 24 Nov
20:00
Ajaccio
20:00
Stade de Reims
Fri 24 Nov
20:00
Auxerre
20:00
Nancy
Fri 24 Nov
20:00
Paris FC
20:00
Quevilly
Fri 24 Nov
20:00
Stade Brestois
20:00
Sochaux
Fri 24 Nov
20:00
Nîmes
20:00
Bourg-Péronnas
Fri 24 Nov
20:00
Niort
20:00
Chateauroux
Fri 24 Nov
20:00
Orléans
20:00
Clermont
Fri 24 Nov
20:00
Tours
20:00
Gazélec Ajaccio
Fri 24 Nov
20:00
Valenciennes
20:00
Lorient
Série B Brazil »
A PFG »
1. HNL »
Fri 24 Nov
18:00
Inter Zapresic
18:00
Lokomotiva
Danish Superliga »
Fri 24 Nov
19:00
Randers
19:00
SonderjyskE
Ekstraklasa »
Lega Pro Group 1 »
Fri 24 Nov
20:45
Piacenza
20:45
Alessandria
Lega Pro Group 2 »
Fri 24 Nov
14:30
Mestre
14:30
Fano
Fri 24 Nov
20:30
Pordenone
20:30
Vicenza
Eerste Divisie »
Fri 24 Nov
20:00
Cambuur
20:00
Den Bosch
Fri 24 Nov
20:00
Jong Utrecht
20:00
Almere City
Fri 24 Nov
20:00
FC Volendam
20:00
Emmen
Fri 24 Nov
20:00
Dordrecht
20:00
AZ II
Fri 24 Nov
20:00
RKC Waalwijk
20:00
FC Oss
Fri 24 Nov
20:00
Jong PSV
20:00
SC Telstar
Fri 24 Nov
20:00
MVV Maastricht
20:00
Helmond Sport
Fri 24 Nov
20:00
Fortuna Sittard
20:00
Go Ahead Eagles
Fri 24 Nov
20:00
De Graafschap
20:00
FC Eindhoven
Fri 24 Nov
20:00
NEC Nijmegen
20:00
Jong Ajax
FNL »
3. Liga »

Follow BeSoccer on Facebook