We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Serie A
Sat 25 Nov
Bologna
15:00
Sampdoria
Chievo
18:00
SPAL
Sassuolo Calcio
18:00
Hellas Verona
Cagliari
20:45
Inter
Sun 26 Nov
Udinese
15:00
Napoli
Genoa
15:00
Roma
Milan
15:00
Torino
Lazio
18:00
Fiorentina
Juventus
20:45
Crotone
Mon 27 Nov
Atalanta
20:45
Benevento
Team / Points
1 Napoli NAP 35
2 Inter INT 33
3 Juventus JUV 31
4 Roma ROM 30
5 Lazio LAZ 28
6 Sampdoria SAM 26
7 Milan ACM 19
8 Torino TOR 18
9 Fiorentina FIO 17
10 Bologna BOL 17
 
11 Chievo CHI 17
12 Atalanta ATL 16
13 Cagliari CAG 15
14 Udinese UDI 12
15 Crotone CRO 12
16 Sassuolo Calcio SAS 11
17 SPAL POL 10
18 Genoa GEN 9
19 Hellas Verona HLL 6
20 Benevento BEN 0
Serie B
Fri 24 Nov
Empoli
20:30
Frosinone
Sat 25 Nov
Ascoli
15:00
Cremonese
Spezia
15:00
Pescara
Pro Vercelli
15:00
Virtus Entella
Cittadella
15:00
Salernitana
Carpi
15:00
Parma
Avellino
15:00
Palermo
Venezia
15:00
Novara Calcio
Sun 26 Nov
AS Bari
12:30
Foggia Calcio
Ternana Calcio
15:00
Perugia
Mon 27 Nov
Cesena
20:30
Brescia
Team / Points
1 AS Bari BAR 26
2 Parma PAR 26
3 Frosinone FRO 25
4 Venezia VNZ 25
5 Palermo PAL 25
6 Empoli EMP 24
7 Cremonese USC 22
8 Salernitana SAL 22
9 Cittadella CTT 21
10 Pescara PES 20
11 Carpi CAR 20
 
12 Avellino AVE 19
13 Perugia PRG 18
14 Novara Calcio NOV 18
15 Brescia BRE 18
16 Foggia Calcio FOG 18
17 Spezia SPE 17
18 Pro Vercelli LEO 16
19 Virtus Entella ACD 16
20 Ternana Calcio TER 15
21 Cesena CES 14
22 Ascoli ASC 13
Group 1
Fri 24 Nov
Piacenza
20:45
Alessandria
Sun 26 Nov
Gavorrano
14:30
Pro Piacenza
Pisa
14:30
Livorno
Prato
14:30
Olbia Calcio
Viterbese
14:30
Cuneo
Arzachena
16:30
Pistoiese
Lucchese Libertas
16:30
Giana Erminio
Carrarese
20:30
Pontedera
Siena
20:30
AC Arezzo
Team / Points
1 Livorno LIV 36
2 Pisa PIS 28
3 Siena SIE 27
4 Viterbese VIT 24
5 AS Lucchese Libertas 1905 ASL 23
6 Olbia Calcio OLB 23
7 AC Monza ASS 21
8 Arzachena ARZ 20
9 Carrarese CAR 20
10 AC Arezzo ACA 19
 
11 Pistoiese PIS 19
12 Piacenza PIA 18
13 Giana Erminio GER 17
14 Pontedera PON 16
15 Cuneo CUN 13
16 Alessandria USA 12
17 Pro Piacenza PIA 11
18 Gavorrano GAV 10
19 Prato ACP 8
Group 2
Fri 24 Nov
Mestre
14:30
Fano
Pordenone
20:30
Vicenza
Sat 25 Nov
AlbinoLeffe
20:30
Calcio Padova 1910
Sun 26 Nov
Bassano Virtus
14:30
Reggiana
Ravenna Calcio
14:30
Renate
Santarcangelo
14:30
Feralpisalò
Triestina
14:30
AS Gubbio 1910
Fermana
18:30
Modena
Mon 27 Nov
Teramo
20:45
Sambenedettese
Team / Points
1 Calcio Padova 1910 PAD 32
2 AlbinoLeffe ABN 27
3 Renate REN 26
4 SS Sambenedettese Calcio SSS 21
5 Pordenone POR 21
6 Sudtirol FCS 20
7 Mestre MES 20
8 Feralpisalò FER 20
9 Bassano Virtus BV5 19
10 Fermana FER 18
 
11 Triestina TRI 18
12 Reggiana REG 16
13 Vicenza VIC 16
14 AS Gubbio 1910 ASG 15
15 Teramo TER 15
16 Ravenna Calcio RAV 10
17 Santarcangelo SAN 10
18 Fano FAN 6
19 Modena MOD 0
Group 3
Sat 25 Nov
Fidelis Andria
14:30
Trapani
Nuova Cosenza
16:30
Sicula Leonzio
MonoPoli
16:30
Juve Stabia
Fondi
16:30
Lecce
Reggina
16:30
Bisceglie
Casertana
18:30
Rende
Matera
18:30
Virtus Francavilla
Catania
20:30
Akragas
Siracusa
20:30
Catanzaro
Team / Points
1 Lecce LEC 36
2 Catania CAT 31
3 Trapani TRA 28
4 Siracusa SIR 23
5 Rende REN 23
6 MonoPoli MON 22
7 Virtus Francavilla FRA 22
8 Bisceglie BIS 19
9 Catanzaro FCC 18
10 Matera MAT 18
 
11 Juve Stabia JUS 17
12 Reggina REG 17
13 Nuova Cosenza NUO 15
14 Sicula Leonzio SIC 14
15 Fondi FON 14
16 Fidelis Andria FIA 13
17 Casertana CAS 13
18 Paganese PAG 11
19 Akragas AKR 9
Group 1
Sun 26 Nov
ASD Bra
14:30
Varesina
OltrepòVoghera
14:30
AC Pro Sesto
Olginatese
14:30
Folgore Caratese
Inveruno
14:30
Derthona
Gozzano
14:30
Como
Castellazzo
14:30
Borgosesia Calcio
Casale
14:30
Arconatese
Chieri
14:30
Pavia
Borgaro
14:30
Caronnese
Varese
14:30
Seregno
Team / Points
1 Caronnese CAR 35
2 Gozzano GOZ 35
3 AC Pro Sesto PRO 29
4 Como COM 27
5 Borgosesia Calcio BOR 26
6 Folgore Caratese FOL 24
7 Inveruno INV 22
8 Chieri CHI 21
9 Borgaro BOR 21
10 ASD Bra ASD 21
 
11 Varesina VAR 21
12 Varese VAR 19
13 ASD OltrepòVoghera ASD 19
14 Pavia PAV 18
15 Olginatese OLG 17
16 Casale CAS 15
17 Seregno SER 13
18 Arconatese ARC 11
19 Derthona DER 7
20 Castellazzo CAS 6
Europa League Group 1 »
Thu 23 Nov
17:00
Astana
17:00
Villarreal
Thu 23 Nov
21:05
Maccabi Tel Aviv
21:05
Slavia Praha
Europa League Group 2 »
Thu 23 Nov
21:05
Skënderbeu
21:05
Dinamo Kiev
Thu 23 Nov
21:05
Partizan Beograd
21:05
Young Boys
Europa League Group 3 »
Europa League Group 4 »
Thu 23 Nov
21:05
Milan
21:05
Austria Wien
Thu 23 Nov
21:05
AEK Athens
21:05
Rijeka
Europa League Group 5 »
Thu 23 Nov
21:05
Olympique Lyonnais
21:05
Apollon Limassol
Thu 23 Nov
21:05
Everton
21:05
Atalanta
Europa League Group 6 »
Thu 23 Nov
21:05
Sheriff
21:05
Zlin
Thu 23 Nov
19:00
Lokomotiv Moskva
19:00
Kobenhavn
Europa League Group 7 »
Thu 23 Nov
19:00
FC Lugano
19:00
Hapoel Be'er Sheva
Thu 23 Nov
19:00
Viktoria Plzeň
19:00
FCSB
Europa League Group 8 »
Thu 23 Nov
19:00
BATE Borisov
19:00
Crvena Zvezda
Thu 23 Nov
19:00
Köln
19:00
Arsenal
Europa League Group 9 »
Europa League Group 10 »
Thu 23 Nov
19:00
Östersunds FK
19:00
Zorya Luhansk
Thu 23 Nov
19:00
Athletic
19:00
Hertha BSC
Europa League Group 11 »
Thu 23 Nov
19:00
Lazio
19:00
Vitesse
Thu 23 Nov
19:00
Nice
19:00
Zulte-Waregem
Europa League Group 12 »
Thu 23 Nov
19:00
Zenit
19:00
Vardar Skopje
Thu 23 Nov
19:00
Rosenborg BK
19:00
R. Sociedad
Copa Libertadores »
Thu 23 Nov
00:45 finished
Grêmio Porto Ale.
1 - 0
Lanús INFO
Primera Division »
Thu 23 Nov
23:15
Vélez Sarsfield
23:15
Godoy Cruz
Liga MX Finals - Apertura »
Thu 23 Nov
04:36 finished
León
1 - 1
Tigres UANL INFO
Thu 23 Nov
02:30 finished
Toluca
2 - 1
Morelia INFO
International Friendly »
Thu 23 Nov
04:00 finished
Vanuatu
0 - 1
Estonia INFO
Friendly »
Thu 23 Nov
13:30 finished
Valašské
6 - 3
Viktoria Otrokovice INFO
Thu 23 Nov
16:00
Niger Tornadoes
16:00
Kano Pillars
Clausura Uruguay »
Apertura Ascenso MX »
Thu 23 Nov
04:30 finished
Alebrijes Oaxaca
1 - 0
Celaya INFO
Thu 23 Nov
02:30 finished
Tampico Madero
2 - 2
FC Juárez INFO
Premier de Ascenso - Apertura »
Arabia Gulf League »
Thu 23 Nov
13:40 finished
Dibba Al Fujairah
0 - 0
Al Ain INFO
Thu 23 Nov
13:45 finished
Al-Wasl
2 - 2
Ajman INFO
Thu 23 Nov
16:45
Al Wahda
16:45
Al Sharjah
Torneo de Invierno »
Thu 23 Nov
03:00 finished
LD Alajuelense
3 - 2
Limón INFO
Thu 23 Nov
03:00 finished
CS Cartaginés
2 - 2
AD Grecia INFO
Thu 23 Nov
03:00 finished
Pérez Zeledón
4 - 0
Municipal Liberia INFO
Thu 23 Nov
03:00 finished
Deportivo Saprissa
1 - 2
Santos de Guápiles INFO
Pro League »
Thu 23 Nov
15:45 Playing 2'
Al Feiha
0 - 0
Al Shabab
Thu 23 Nov
15:50
Al Raed
15:50
Ohod
Thu 23 Nov
17:40
Al Nassr
17:40
Al Ittihad
Botola Pro »
Thu 23 Nov
18:00
FUS Rabat
18:00
Raja Casablanca
Oberliga Group 10 »
1a B Cla. Playoffs »
Thu 23 Nov
21:15
Llaneros
21:15
Leones
Super League India »
Thu 23 Nov
15:30 Playing 15'
Chennaiyin
1 - 0
NorthEast United
Premier League »
Thu 23 Nov
16:00
Al Nasr
16:00
El-Entag El-Harby
Thu 23 Nov
18:30
Al-Mokawloon
18:30
ENPPI
Thu 23 Nov
13:45 finished
Asyouty Sport
1 - 2
Al-Masry INFO
A-League »
Thu 23 Nov
09:50 finished
Newcastle Jets
4 - 1
Melbourne Victory INFO
Premier League Russia U21 »
Thu 23 Nov
10:00 finished
Amkar Perm Sub 21
2 - 0
Dynamo Moscú Sub 21 INFO
Apertura Honduras »

Follow BeSoccer on Facebook