We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
MATCHES | Netherlands
Eredivisie
Sat 23 Sep
Willem II
1-2
Heerenveen
Feyenoord
0-2
NAC Breda
Heracles
2-1
Roda JC
ADO Den Haag
1-0
Sparta Rotterdam
Sun 24 Sep
Utrecht
1-7
PSV
Ajax
1-2
Vitesse
VVV Venlo
1-1
PEC Zwolle
Groningen
1-0
Twente 1965
AZ Alkmaar
0-2
Excelsior
Team / Points
1 PSV PSV 15
2 Heerenveen SCH 14
3 Vitesse VIT 13
4 AZ Alkmaar AZA 12
5 Feyenoord FEY 12
6 PEC Zwolle ZWO 11
7 Ajax AJA 10
8 Utrecht UTR 9
9 VVV Venlo VVV 9
 
10 Heracles HER 8
11 Groningen GRO 8
12 Excelsior EXC 7
13 NAC Breda NAC 7
14 ADO Den Haag ADO 7
15 Sparta Rotterdam SPA 5
16 Twente 1965 TWE 3
17 Willem II WIL 3
18 Roda JC RJC 0
Group 1
Sat 23 Sep
VVOG
1-0
Volendam II
DOVO
1-0
Jong Twente
ACV
5-3
Spijkenisse
ODIN .59
1-2
DVS .33
Magreb 90
0-2
Harkemase Boys
ONS Sneek
1-3
Scheveningen
Almere City II
2-0
Groningen II
ASWH
0-1
Quick Boys
Spakenburg
5-2
Capelle
Team / Points
1 VVOG VVO 13
2 Almere City II ALM 12
3 Spakenburg SPA 11
4 DVS .33 DVS 9
5 Quick Boys QUI 9
6 Groningen II GRO 8
7 Volendam II VOL 8
8 DOVO DOV 8
9 Harkemase Boys HAR 7
 
10 ACV ACV 7
11 Jong Twente TWE 6
12 ASWH ASW 4
13 Capelle CAP 4
14 Scheveningen SCH 4
15 Magreb 90 MAG 4
16 ODIN .59 ODI 3
17 Spijkenisse SPI 2
18 ONS Sneek ONS 1
Group 1
Sun 24 Sep
SWZ
3-1
Purmersteijn
MSC
3-0
DHC Delft
RKHVV
3-2
Leonidas
Achilles 1894
8-2
Achilles 29 II
Hollandia
2-3
SJC Noordwijk
Alphense Boys
3-0
VV Heerenveen
Silvolde
1-0
SDO Bussum
RKAVV
2-1
De Bataven
Team / Points
1 Achilles 1894 ACH 10
2 Silvolde SIL 10
3 SJC Noordwijk SJC 10
4 Alphense Boys ALP 9
5 MSC MSC 7
6 RKAVV RKA 6
7 Purmersteijn PUR 6
8 Leonidas LEO 5
 
9 DHC Delft DEL 5
10 Hollandia HOL 4
11 SWZ SWZ 4
12 RKHVV RKH 3
13 SDO Bussum SDO 3
14 De Bataven DEB 2
15 Achilles 29 II ACH 2
16 VV Heerenveen VVH 1
Group 2
Sun 24 Sep
BVC '12 Beek
1-1
Den Bosch II
Juliana 31
0-3
Gemert
UDI '19
4-2
EHC Hoensbroek
RKSV Nuenen
0-5
Vlissingen
Halsteren
2-0
IFC
Groene Ster
0-2
Meerssen
OSS '20
1-1
Baronie
GOES
4-1
Woezik
Team / Points
1 GOES GOE 9
2 Groene Ster GRO 9
3 UDI '19 UDI 8
4 Vlissingen VLI 7
5 Gemert GEM 7
6 EHC Hoensbroek EHC 7
7 IFC IFC 7
8 Meerssen MEE 6
 
9 Halsteren HAL 6
10 Den Bosch II DBI 5
11 OSS '20	OSS 4
12 BVC '12 Beek BVC 4
13 Baronie BAR 4
14 Juliana 31 JUL 3
15 Woezik WOE 0
16 RKSV Nuenen NUE 0
Group 1
Sat 16 Sep
Noordwijk
6-0
Nootdorp
Swift
2-2
Rijnvogels
Rijsoord
0-0
AFC II
Hoek
1-2
Ter Leede
Zwaluwen
14:30
SteDoCo
Achilles Veen
2-1
RVVH
Jodan Boys
2-0
Argon
Sat 11 Nov
S Gravenzande SV
14:30
Smitshoek
Team / Points
1 Noordwijk NOO 9
2 Jodan Boys JOD 7
3 Rijsoord RIJ 7
4 SteDoCo STE 6
5 Ter Leede TER 6
6 Zwaluwen ZWA 4
7 Achilles Veen ACH 4
8 AFC II AFC 4
 
9 Swift SWI 3
10 Hoek HOE 3
11 Nootdorp NOO 3
12 Rijnvogels RIJ 2
13 Argon ARG 2
14 Smitshoek SMI 0
15 S Gravenzande SV FCS 0
16 RVVH RVV 0
Group 2
Sat 23 Sep
NSC
0-5
Apeldoorn CSV
Staphorst
0-0
AZSV
Ajax Amateurs
3-2
HZVV
Berkum
3-0
Urk
Genemuiden
1-1
Sparta Nijkerk
Zuidvogels
1-1
Door Fusie Sterk
Excelsior .31
1-0
Eemdijk
Sat 11 Nov
SDC Putten
14:30
Huizen
Team / Points
1 Berkum BER 10
2 Ajax Amateurs AJA 9
3 Excelsior .31 EXC 9
4 AZSV AZS 8
5 Door Fusie Sterk DFS 7
6 Genemuiden GEN 7
7 Eemdijk EEM 6
8 HZVV HZV 6
 
9 Staphorst STA 5
10 Sparta Nijkerk SPA 4
11 Zuidvogels ZUI 4
12 Apeldoorn CSV APE 4
13 NSC NSC 4
14 SDC Putten SDC 3
15 Urk URK 1
16 Huizen HUI 0
Group 1
Sat 23 Sep
CSW
3-2
Vitesse Delft
Breukelen
0-2
ARC Alphense
Te Werve
2-3
Aalsmeer
RKAV Volendam
5-2
Forum Sport
Westlandia
3-1
WV-HEDW
Zwaluwen .30
4-2
Marken
Xerxes DZB
1-2
Sportlust 46
Team / Points
1 RKAV Volendam VOL 3
2 Zwaluwen .30 ZWA 3
3 Westlandia WES 3
4 ARC Alphense ARC 3
5 Aalsmeer AAL 3
6 CSW CSW 3
7 Sportlust 46 SPO 3
 
8 Te Werve TEW 0
9 Vitesse Delft VIT 0
10 Xerxes DZB XER 0
11 Marken MAR 0
12 WV-HEDW HED 0
13 Breukelen BRE 0
14 Forum Sport FSP 0

Follow BeSoccer on Facebook