We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Portuguese Primeira Liga »
Sun 22 Oct
19:00
Desportivo Aves
19:00
Benfica
Sun 22 Oct
17:00
Tondela
17:00
Belenenses
Sun 22 Oct
21:15
Sporting CP
21:15
Chaves
Segunda Liga »
Sun 22 Oct
12:15
Arouca
12:15
Gil Vicente
Sun 22 Oct
16:00
Benfica II
16:00
União Madeira
Sun 22 Oct
17:00
Porto II
17:00
Varzim
Sun 22 Oct
17:00
CD Santa Clara
17:00
Vitória Guimarães B
CN Seniores Group 1 »
Sun 22 Oct
16:00
Braganca
16:00
Montalegre
Sun 22 Oct
16:00
Pedras Salgadas
16:00
Minas de Argozelo
Sun 22 Oct
16:00
Atlético Arcos
16:00
Câmara de Lobos
Sun 22 Oct
16:00
AD Oliveirense
16:00
Torcatense
Sun 22 Oct
16:00
Merelinense
16:00
Fafe
Sun 22 Oct
16:00
Sao Martinho
16:00
Mirandela
Sun 22 Oct
16:00
Vizela
16:00
Arões
Sun 22 Oct
16:00
Vilaverdense
16:00
Mondinense
CN Seniores Group 2 »
Sun 22 Oct
15:00
Gondomar
15:00
Espinho
Sun 22 Oct
15:00
SC Salgueiros
15:00
Coimbrões
Sun 22 Oct
15:00
Sousense
15:00
Canelas 2010
Sun 22 Oct
15:00
Cesarense
15:00
Camacha
Sun 22 Oct
15:00
Sanjoanense
15:00
Aliança Gandra
Sun 22 Oct
15:00
SC Freamunde
15:00
Felgueiras 1932
Sun 22 Oct
15:00
Trofense
15:00
Cinfães
Sun 22 Oct
15:00
Amarante
15:00
Pedras Rubras
CN Seniores Group 3 »
Sun 22 Oct
16:00
Gafanha
16:00
Anadia
Sun 22 Oct
16:00
União de Leiria
16:00
Sertanense
Sun 22 Oct
16:00
Mortágua
16:00
RD Agueda
Sun 22 Oct
16:00
Lusitano FCV
16:00
Sourense
Sun 22 Oct
16:00
Águias Moradal
16:00
Marinhense
Sun 22 Oct
16:00
Ferreira de Aves
16:00
Marítimo II
Sun 22 Oct
16:00
Oleiros ARC
16:00
Fornos de Algodres
Sun 22 Oct
16:00
AD Nogueirense
16:00
Benfica Castelo Branco
CN Seniores Group 4 »
Sun 22 Oct
16:00
1º Dezembro
16:00
Mafra
Sun 22 Oct
16:00
Loures
16:00
Torreense
Sun 22 Oct
16:00
Caldas
16:00
Lusitania FC
Sun 22 Oct
16:00
Vilafranquense
16:00
Eléctrico
Sun 22 Oct
16:00
Praiense
16:00
Fatima
Sun 22 Oct
16:00
Pêro Pinheiro
16:00
Sintrense
Sun 22 Oct
14:30
SC Guadalupe
14:30
Coruchense
Sun 22 Oct
16:00
Alcanenense
16:00
Sacavenense
CN Seniores Group 5 »
Sun 22 Oct
16:00
Pinhalnovense
16:00
Louletano
Sun 22 Oct
16:00
Olhanense
16:00
Moura
Sun 22 Oct
16:00
Moncarapa
16:00
Operário
Sun 22 Oct
16:00
Casa Pia
16:00
Almancilense
Sun 22 Oct
16:00
Estrela Vendas No.
16:00
Olímpico do Mo…
Sun 22 Oct
16:00
Lusitano VRSA
16:00
Farense
Sun 22 Oct
16:00
Oriental Lisboa
16:00
FC Castrense
Sun 22 Oct
16:00
Ideal
16:00
Armacenenses
Portuguese Primeira Liga
Fri 20 Oct
Estoril
0-3
Boavista
Sat 21 Oct
Feirense
1-0
Rio Ave
Vitória Setúbal
2-1
Marítimo
Porto
6-1
Paços Ferreira
Sun 22 Oct
Tondela
17:00
Belenenses
Desportivo Aves
19:00
Benfica
Sporting CP
21:15
Chaves
Mon 23 Oct
Moreirense
20:00
Sporting Braga
Vitória
22:00
Portimonense
Team / Points
1 Porto FCP 25
2 Sporting CP SCP 20
3 Benfica SLB 17
4 Marítimo MAR 16
5 Sporting Braga SPB 15
6 Rio Ave RIO 14
7 Boavista BOA 13
8 Belenenses BEL 13
9 Feirense FEI 11
 
10 Vitória Setúbal VST 10
11 Vitória Guimarães VIT 10
12 Paços de Ferreira PAÇ 9
13 Chaves CHA 8
14 Portimonense POR 7
15 Tondela TON 6
16 Desportivo Aves AVE 6
17 Moreirense MOR 6
18 Estoril EST 6
Segunda Liga
Sat 21 Oct
Penafiel
4-1
Sporting CP II
UD Oliveirense
1-1
Real SC
Leixões
1-0
Académica
Sporting Braga II
0-1
SP. Covilhã
Famalicão
0-1
Academico Viseu
Nacional
2-1
Cova Piedade
Sun 22 Oct
Arouca
12:15
Gil Vicente
Benfica II
16:00
União Madeira
Porto II
17:00
Varzim
CD Santa Clara
17:00
Vitória
Team / Points
1 Academico Viseu ACV 22
2 Leixões LEX 19
3 CD Santa Clara SAN 18
4 Nacional NAC 17
5 Porto II POR 16
6 Gil Vicente GFC 14
7 Famalicão FAM 14
8 UD Oliveirense OLI 13
9 Penafiel PEN 13
10 Sporting CP II SCP 13
 
11 Cova Piedade COV 12
12 Benfica II BEN 12
13 SP. Covilhã SPC 12
14 Varzim VAR 11
15 Real SC REA 11
16 Académica ACA 11
17 União Madeira UNM 10
18 Arouca ARO 10
19 Sporting Braga II BRA 8
20 Vitória Guimarães B VGM 8

Follow BeSoccer on Facebook