We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Russian Premier League
Sat 23 Sep
Dinamo Moskva
0-0
CSKA Moskva
Spartak Moskva
2-2
Anzhi
Sun 24 Sep
Ural Sverdlovskaya
3-1
Tosno
FK Rostov na Donu
0-1
Lokomotiv Moskva
Ufa
1-0
Arsenal Tula
FK Krasnodar
0-2
Zenit
Mon 25 Sep
Amkar Perm
16:00
SKA-Khabarovsk
Akhmat Grozny
18:30
Rubin Kazán
Team / Points
1 Zenit ZEN 27
2 Lokomotiv Moskva LOK 23
3 FK Krasnodar KRA 21
4 CSKA Moskva CSK 20
5 Ural Sverdlovskaya URA 16
6 FK Rostov na Donu FCR 16
7 Spartak Moskva SPA 14
8 Rubin Kazán FCR 14
 
9 Akhmat Grozny TER 14
10 Ufa UFA 13
11 Arsenal Tula ARS 11
12 Dinamo Moskva DIN 10
13 Tosno TOS 9
14 Anzhi ANZ 8
15 SKA-Khabarovsk SKA 8
16 Amkar Perm PER 8
Group 1
Sat 23 Sep
Zorkiy
4-0
Zenit Penza
Saturn Moskva
4-1
Khimik
Sokol Saratov
3-2
Strogino
Dinamo Bryansk
4-0
FC Spartak Ryazan
Energomash
2-0
Kaluga
Sun 24 Sep
Metallurg Lipetsk
2-1
Rotor-2
Mon 25 Sep
FC Ararat Moscow
18:00
Torpedo Moskva
Team / Points
1 FC Ararat Moscow FCA 23
2 Torpedo Moskva TOR 20
3 Saturn Moskva SAT 19
4 Dinamo Bryansk DIN 18
5 Zorkiy ZOR 18
6 Metallurg Lipetsk MET 18
7 Energomash ENE 16
 
8 FC Spartak Ryazan FSR 16
9 Sokol Saratov SOK 12
10 Kaluga KAL 11
11 Strogino STR 9
12 Rotor-2 ROT 4
13 Khimik Novomoskovsk KHI 3
14 Zenit Penza ZEN 3
Group 2
Sat 23 Sep
Akademiya Futbola
1-0
Kuban Krasnodar
Mashuk-KMV
2-2
Alaniya
Afips
1-0
Biolog Novokubansk
Druzhba
3-1
Angusht
Chernomorets
2-0
SKA Rostov
Sun 24 Sep
Torpedo Armavir
5-0
Dinamo Stavropol
Mon 25 Sep
Anzhi II
14:30
FK Legion Dynamo
FC Krasnodar II
16:00
Spartak Nalchik
Team / Points
1 Torpedo Armavir TOR 24
2 Afips AFI 20
3 FC Krasnodar II FCK 18
4 Biolog Novokubansk BIO 16
5 SKA Rostov SKA 16
6 Chayka CHA 15
7 Angusht ANG 15
8 Spartak Nalchik NAL 14
9 Druzhba DMA 13
 
10 Anzhi II ANZ 11
11 FK Legion Dynamo LEG 11
12 Chernomorets Novorossisk CHE 11
13 Alaniya Vladikavkaz ALA 9
14 Akademiya Futbola AKA 9
15 Mashuk-KMV MAS 8
16 Dinamo Stavropol DIN 2
17 Kuban Krasnodar II KUB 0
Group 3
Sat 23 Sep
Orenburg II
1-3
Neftekhimik
Sun 24 Sep
Dinamo Kirov
-
KamAZ
FC Chelyabinsk
1-3
NoSta
Mordovia Saransk
1-0
Krylya Sovetov II
Lada Tolyatti
0-2
Zenit Izhevsk
Volga Ulyanovsk
1-0
Anzhi-Junior
Mon 25 Sep
Ural II
12:00
Syzran-2003
Team / Points
1 Mordovia Saransk MOR 26
2 Syzran-2003 SYZ 20
3 NoSta NOS 18
4 Volga Ulyanovsk VOL 18
5 KamAZ KAM 16
6 FC Chelyabinsk FCC 16
7 Neftekhimik NEF 16
 
8 Zenit Izhevsk ZEN 16
9 Anzhi-Junior Zelenodoslk ZEL 13
10 Lada Tolyatti LAD 9
11 Krylya Sovetov II KSS 6
12 Ural II URA 4
13 Orenburg II ORE 4
14 Dinamo Kirov DIN 0
Group 4
Fri 22 Sep
Torpedo Vladimir
1-0
Pskov 747
Sat 23 Sep
Znamya
0-3
Tekstilshchik
Veles
2-1
Dnepr Smolensk
Luki-Energiya
0-1
Murom
Kazanka
2-0
Dynamo Petersburg
Spartak Kostroma
2-1
Dolgie Prudy
Mon 25 Sep
Kolomna
14:00
Chertanovo
Team / Points
1 Chertanovo CHE 25
2 Tekstilshchik TEK 22
3 Kazanka FKL 20
4 Spartak Kostroma SPA 19
5 Murom MUR 18
6 Torpedo Vladimir TOR 17
7 Dolgie Prudy FCD 14
 
8 Veles VEL 14
9 Pskov 747 PSK 13
10 Luki-Energiya LUK 11
11 Dynamo St Petersburg II DST 7
12 Dnepr Smolensk DNE 6
13 Kolomna KOL 4
14 Znamya ZNA 3
Group 5
Thu 28 Sep
FK Chita
14:00
Smena Komsomolsk
Zenit Irkutsk
14:00
Sakhalin
Team / Points
1 Dinamo Barnaul DIN 15
2 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk SAK 12
3 Smena Komsomolsk SME 11
 
4 FK Chita FCC 10
5 Zenit Irkutsk FKZ 10
6 FC Irtysh Omsk IRT 8
Premier League Russia U21
Fri 22 Sep
Spartak Moskva Su.
1-0
Anzhi Sub 21
Dynamo Moscú
2-1
CSKA Moskva Sub21
Sat 23 Sep
Krasnodar Sub 21
4-1
Zenit Sub 21
Ural Sub 21
1-0
Tosno Sub 21
Rostov Sub 21
1-1
Lokomotiv Moskva
Sun 24 Sep
Ufa Sub 21
3-1
Arsenal Tula
Amkar Perm Sub 21
1-0
Khabarovsk
Mon 25 Sep
Terek Grozny
12:00
Rubin Kazan
Team / Points
1 Krasnodar Sub 21 KRA 24
2 Dynamo Moscú Sub 21 DYN 22
3 CSKA Moskva Sub21 CSK 20
4 Ufa Sub 21 UFA 20
5 Rubin Kazan Sub 21 RUB 19
6 Lokomotiv Moskva Sub 21 LOK 18
7 Zenit Sub 21 ZEN 17
8 Spartak Moskva Sub21 SPA 16
 
9 Rostov Sub 21 ROS 14
10 SKA Khabarovsk Sub 21 SKA 14
11 Tosno Sub 21 TOS 12
12 Arsenal Tula Sub 21 ARS 9
13 Anzhi Sub 21 ANZ 9
14 Amkar Perm Sub 21 AMK 9
15 Terek Grozny Sub 21 TER 9
16 Ural Sub 21 URA 5

Follow BeSoccer on Facebook