Slovakian Super Liga
Sat 09 Dec
Senica
1-1
Zemplin Michalovce
DAC
3-3
Zlaté Moravce
FC Spartak Trnava
1-0
Tatran Prešov
Podbrezová
1-0
Nitra
Trenčín
5-2
Žilina
Sun 10 Dec
Ruzomberok
0-1
Slovan Bratislava
Team / Points
1 FC Spartak Trnava FCS 43
2 Slovan Bratislava SBR 34
3 Žilina ZIL 34
4 DAC DAC 32
5 Ruzomberok RUZ 31
6 Trenčín TRE 28
 
7 Nitra NIT 28
8 Zlaté Moravce ZMO 25
9 Zemplin Michalovce ZEM 19
10 Podbrezová POD 14
11 Tatran Prešov TAT 13
12 Senica SEN 11
2. Liga
Fri 17 Nov
Lokomotíva
0-1
Poprad
Pohronie
0-1
Podbrezová II
Sat 18 Nov
Bardejov
3-0
Lokomotiva Zvolen
Spišská Nová
2-2
Liptovsky Mikulas
Šamorín
3-0
Komárno
Skalica
2-0
Nove Mesto Vahom
Sun 19 Nov
Žilina II
7-1
Slavoj Trebišov
Sered
4-1
Inter Bratislava
Team / Points
1 Skalica SKA 34
2 Sered SER 33
3 Lokomotíva Košice LKO 33
4 Žilina II ZLI 32
5 Poprad POP 31
6 Spišská Nová Ves SPI 29
7 Liptovsky Mikulas LIP 23
8 Bardejov BAR 23
 
9 Lokomotiva Zvolen ZVO 22
10 Pohronie FKP 19
11 Šamorín SAM 18
12 Slavoj Trebišov FKS 18
13 Nove Mesto Nad Vahom NVN 18
14 Inter Bratislava BRA 17
15 Komárno KOM 16
16 Podbrezová II POD 11
Group 1
Sat 04 Nov
Báhoň
7-0
Svätý Jur
Lokomotiva DNV
0-2
Petržalka
Sun 05 Nov
FK Rača
4-0
Tomášov
Bernolákovo
3-1
Vajnory
Dunajská Lužná
0-0
Slovan Bratislava
Lozorno
4-2
Slovan Ivanka Dun.
Slovan Most
2-2
Pezinok
Rohoznik
3-0
Rovinka
Team / Points
1 Rohoznik ROH 37
2 Petržalka Akadémia PET 37
3 FK Rača RAC 33
4 Dunajská Lužná DUN 32
5 Slovan Bratislava II SBR 30
6 Slovan Most SLO 30
7 Tomášov TOM 22
8 Lokomotiva DNV LOK 20
 
9 Báhoň BAH 19
10 Rovinka ROV 18
11 Bernolákovo BER 18
12 Lozorno LOZ 14
13 Slovan Ivanka pri Dunaji SLO 12
14 Vajnory VAJ 10
15 Pezinok PEZ 9
16 Svätý Jur SVA 3
Group 3
Sat 04 Nov
Tesla Stropkov
2-0
Svidník
Roznava
1-2
Lipany
Sun 05 Nov
Tatran Prešov II
10-0
Svit
Veľké Revištia
0-2
Vranov Topľou
Slovan Sabinov
0-1
Družstevník
Milénium
1-0
Giraltovce
Pokrok Krompachy
2-1
Snina
Šarišské
1-2
Vyšné Opátske
Team / Points
1 MSK Tesla Stropkov TES 37
2 Vyšné Opátske VYS 31
3 Lipany LIP 30
4 Družstevník Plavnica DRU 30
5 Vranov nad Topľou VRA 29
6 Snina SNI 27
7 Roznava ROZ 27
8 Pokrok Krompachy POK 25
 
9 Svidník SVI 23
10 Šarišské Michaľany SAR 20
11 Veľké Revištia VEL 19
12 Giraltovce GIR 18
13 Tatran Prešov II TAT 17
14 Milénium MIL 11
15 Slovan Sabinov SLO 8
16 Svit SVI 3
Slovakia League U19
Fri 24 Nov
Trenčín Sub 19
4-1
Partizán Bardejov
Sat 25 Nov
Slovan Bratislava
5-3
Prešov Sub 19
DAC Sub 19
4-0
Podbrezová
Žilina Sub 19
3-0
Nitra Sub 19
Spartak Trnava
3-0
Senica Sub-19
Tue 28 Nov
Ružomberok
1-0
Zemplín
Team / Points
1 Žilina Sub 19 ZIL 35
2 Slovan Bratislava Sub 19 BRA 34
3 Podbrezová Sub 19 POD 28
4 Trenčín Sub 19 TRE 27
5 Ružomberok Sub 19 RUZ 26
6 Prešov Sub 19 PRE 24
 
7 DAC Sub 19 DAC 22
8 Senica Sub-19 SEN 18
9 Nitra Sub 19 NIT 18
10 Spartak Trnava Sub 19 TRN 15
11 Zemplín Michalovce Sub 19 ZEM 12
12 Partizán Bardejov Sub 19 BAR 11
Premier League »
Mon 18 Dec
21:00
Everton
21:00
Swansea City
La Liga »
Sun 17 Dec
Postponed
Leganés
-
Real Madrid
Mon 18 Dec
21:00
Málaga
21:00
Real Betis
Portuguese Primeira Liga »
Mon 18 Dec
20:00
Moreirense
20:00
Vitória Guimarães
Mon 18 Dec
22:00
Porto
22:00
Marítimo
Clausura Playoffs »
Mon 18 Dec
01:00 finished
Santa Fe
2 - 2
Millonarios INFO
Greek Super League »
Mon 18 Dec
18:30
Levadiakos
18:30
Panionios
Turkish Süper Lig »
Mon 18 Dec
18:00
Goztepe
18:00
Konyaspor
Mon 18 Dec
18:00
Fenerbahçe
18:00
Karabukspor
Clausura Uruguay Group 3 »
Mon 18 Dec
00:00 finished
Sud América
(2)1-1(4)
El Tanque Sisley INFO
2. Liga »
Mon 18 Dec
20:30
FC St. Pauli
20:30
Bochum
Romanian Liga I »
Ligue 2 »
Mon 18 Dec
20:45
Lens
20:45
Tours
Ekstraklasa »
Lega Pro Group 1 »
Mon 18 Dec
20:45
Livorno
20:45
Piacenza
1. Lig »
Mon 18 Dec
16:00
Adanaspor
16:00
Istanbulspor AS
Non League Premier Group 3 »
Mon 18 Dec
20:45
Dorchester Town
20:45
Farnborough
Ligat Ha'al »
Botola Pro »
Mon 18 Dec
16:00 Postponed
Wydad Casablanca
16:00
Ittihad Tanger
1 Division »
Mon 18 Dec
18:00
Alki Oroklini
18:00
Paphos
Premier League »
Mon 18 Dec
16:00
Al Nasr
16:00
Al-Masry
Mon 18 Dec
18:30
El Dakhleya
18:30
ENPPI
3. Lig Group 3 »
Mon 18 Dec
11:00
Elazig
11:00
Kizilcabolukspor
Liga Leumit »
Premier Division »
Mon 18 Dec
Empire
-
Parham
I League »
Mon 18 Dec
09:30
Aizawl
09:30
Shillong Lajong
Mon 18 Dec
15:30
Minerva
15:30
Pailan Arrows
Premier League »
Mon 18 Dec
19:00
Gzira United
19:00
Lija
Reserve League Belgium »
Hazfi Cup Iran »
Artzit League Israel Group 1 »

Follow BeSoccer on Facebook