We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Swedish Allsvenskan
Sat 01 Jul
GIF Sundsvall
16:00
Sirius
Malmö
16:00
AFC Eskilstuna
Halmstads
18:00
Elfsborg
Sun 02 Jul
Jönköpings
15:00
IFK Göteborg
AIK Solna
17:30
Östersunds FK
Orebro SK
17:30
Norrköping
Mon 03 Jul
Häcken
19:00
Hammarby IF
Djurgårdens
19:00
Kalmar
team / Points
1 Malmö MFF 27
2 Norrköping NOR 26
3 Östersunds FK OST 21
4 AIK Solna AIK 20
5 Sirius SIR 19
6 Djurgårdens DJU 18
7 Hammarby IF HIF 18
8 Elfsborg ELF 18
 
9 Häcken HÄC 17
10 Orebro SK ORE 15
11 IFK Göteborg GÖT 14
12 Jönköpings Södra JON 14
13 GIF Sundsvall GIF 11
14 Kalmar KAL 8
15 Halmstads HAL 6
16 AFC Eskilstuna AFC 4
Superettan
Thu 22 Jun
Örgryte
1-2
Degerfors
Sun 25 Jun
Gefle
15:00
Åtvidabergs
Osters IF
17:00
Varberg
IK Frej
17:00
GAIS
Falkenbergs
17:00
Syrianska FC
Mon 26 Jun
Trelleborgs FF
19:00
Brommapojkarna
Varnamo
19:00
Helsingborgs
Dalkurd FF
19:00
Norrby
team / Points
1 Brommapojkarna BRO 34
2 Dalkurd FF DAL 26
3 Helsingborgs HEL 23
4 Degerfors DEG 21
5 Örgryte ORG 21
6 Osters IF OIF 18
7 Trelleborgs FF TRE 17
8 Varberg VAR 17
 
9 Falkenbergs FAL 17
10 Varnamo IFK 17
11 Syrianska FC SYR 15
12 Norrby NOR 15
13 Åtvidabergs ATV 15
14 GAIS GAI 15
15 IK Frej IKF 10
16 Gefle GEF 8
Group 1
Sun 25 Jun
Arameiska
15:00
Carlstad United
Team Thoren
15:00
Vasalunds IF
Assyriska
15:00
IFK Luleå
Enskede
15:30
Umeå
Sandvikens IF
17:00
Nykoping
Mon 26 Jun
Akropolis
19:00
Sollentuna
Västerås SK
19:00
IK Brage
team / Points
1 IK Brage IKB 28
2 Västerås SK VAS 21
3 Sollentuna SOL 18
4 Umeå UME 17
5 Akropolis AKR 16
6 Arameiska / Syrianska ASI 16
7 Sandvikens IF SAN 13
 
8 Vasalunds IF VAS 12
9 Assyriska ASS 12
10 Team Thoren THO 11
11 Carlstad United CAR 11
12 IFK Luleå IFK 8
13 Nykoping NYK 4
14 Enskede ENS 4
Group 2
Thu 22 Jun
Skovde AIK
1-1
Husqvarna
Sun 25 Jun
Ängelholm
16:00
Rosengård
Mjällby
16:00
Ljungskile
IK Oddevold
16:00
Oskarshamns AIK
Karlskrona
16:00
Landskrona
Qviding FIF
17:00
Kristianstad FF
Mon 26 Jun
Utsiktens BK
19:00
Assyriska BK
team / Points
1 Landskrona LAN 23
2 Mjällby MJÄ 20
3 Utsiktens BK UTS 19
4 Oskarshamns AIK OSK 19
5 Ljungskile LJU 18
6 Ängelholm ANG 17
7 Husqvarna HFF 14
 
8 Karlskrona KAR 13
9 Skovde AIK SKO 13
10 Kristianstad FF KRI 11
11 IK Oddevold IKO 11
12 Assyriska BK ASS 10
13 Qviding FIF QVI 8
14 Rosengård ROS 2
Group 1
Wed 21 Jun
Lidköping
3-1
Lerum
Skoftebyn
1-1
Vänersborgs IF
Thu 22 Jun
Nordvärmland
1-4
Vårgårda
Vänersborgs FK
2-5
Trollhattan FC
Karlstad BK
1-3
Uddevalla
Stenungsund
5-1
FBK Karlstad
Mon 26 Jun
Gauthiod
19:00
Grebbestad
team / Points
1 Grebbestad GRE 29
2 Karlstad BK KAR 27
3 Trollhattan FC TRO 26
4 Vänersborgs FK VFK 26
5 Gauthiod GAU 22
6 Vårgårda VAG 22
7 Uddevalla UDD 20
 
8 Nordvärmland NOR 16
9 FBK Karlstad FBK 15
10 Stenungsund STE 14
11 Vänersborgs IF VAN 12
12 Lidköping LID 10
13 Skoftebyn SKO 9
14 Lerum LIS 6
Group 2
Wed 21 Jun
Norrtälje
3-1
Syrianska IF
Lidingö
1-0
Habo
Thu 22 Jun
Eskilstuna City
6-1
Sundbyberg
Karlberg
1-1
Gute
Skiljebo
0-0
Gamla Upsala
Strömsberg
0-3
BK Forward
Sun 25 Jun
Karlslund
16:00
Aspudden-Tellus
team / Points
1 BK Forward BKF 32
2 Karlslund KAR 28
3 Skiljebo SKI 28
4 Gute GUT 25
5 Karlberg KAL 22
6 Eskilstuna City ESK 20
7 Lidingö LID 20
 
8 Gamla Upsala GAM 16
9 Strömsberg STR 15
10 Aspudden-Tellus ASP 14
11 Norrtälje NOR 9
12 Habo HAB 8
13 Sundbyberg SUN 8
14 Syrianska IF SYR 6
Group 3
Wed 21 Jun
Morön
2-5
Täfteå
IFK Östersund
1-1
IFK Timra
Thu 22 Jun
Skellefteå
5-2
Gällivare
Bollnas
0-0
Valbo
Hudiksvall
1-1
Härnösand
Sun 25 Jun
Anundsjö
15:00
Söderhamn
Piteå
15:00
Boden
team / Points
1 Skellefteå SKE 30
2 Hudiksvall HUD 28
3 Piteå PIT 25
4 IFK Timra IFK 25
5 Boden BOD 21
6 Härnösand HAR 18
7 IFK Östersund OST 17
 
8 Valbo VAL 16
9 Morön MOR 13
10 Bollnas BGF 12
11 Täfteå TAF 10
12 Söderhamn SOD 10
13 Gällivare Malmbergets GAL 9
14 Anundsjö ANU 9
Group 4
Wed 21 Jun
Huddinge
1-3
Motala
Thu 22 Jun
Boo FK
0-5
Linköping City
Assyriska IF
0-0
Södertälje
Haninge
4-3
Kumla
Rynninge
4-2
Värmbols
Sun 25 Jun
Örebro Syrianska
16:00
Värmdö
Mon 26 Jun
Sleipner
19:00
Sylvia
team / Points
1 Linköping City LIN 31
2 Sleipner SLE 28
3 Rynninge RYN 25
4 Haninge HAN 22
5 Örebro Syrianska ORE 19
6 Motala MOT 19
7 Värmdö VAR 18
 
8 Sylvia SYL 18
9 Boo FK BFF 14
10 Södertälje SOD 12
11 Värmbols VAR 12
12 Huddinge HUD 9
13 Kumla KUM 9
14 Assyriska IF ASS 8
Group 5
Wed 21 Jun
Varbergs GIF
2-1
Eskilsminne
Hittarp
3-2
Torslanda IK
Tenhult
4-2
Lindome
Thu 22 Jun
Halmia
1-1
Assyriska Turab
Ullared
1-2
Dalstorps
Tvååker
1-0
Vinbergs
Sun 25 Jun
Sävedalen
13:30
Höganäs
team / Points
1 Dalstorps DAL 26
2 Tvååker TVA 25
3 Sävedalen SAV 23
4 Eskilsminne ESK 22
5 Vinbergs VIN 22
6 Hittarp HIT 20
7 Lindome LIN 19
 
8 Halmia ISH 17
9 Torslanda IK TIK 16
10 Varbergs GIF VAR 15
11 Höganäs HGA 13
12 Tenhult TEN 13
13 Ullared ULL 11
14 Assyriska Turab AST 11
Group 6
Wed 21 Jun
Asarum
3-1
Lund
Räppe
2-1
IFK Hässleholm
Torns
3-0
Nybro
Thu 22 Jun
Prespa Birlik
1-1
IFK Malmö
Hässleholms IF
2-1
Vimmerby
Lindsdal
3-1
Österlen
Sun 25 Jun
Berga
14:00
Kvarnby
team / Points
1 Torns TOR 30
2 Prespa Birlik PRE 26
3 Lund LBK 24
4 Österlen OST 23
5 Berga BER 23
6 Hässleholms IF HAS 23
7 Lindsdal LIN 19
 
8 Räppe RAP 18
9 IFK Malmö MAL 17
10 Kvarnby KVA 14
11 Asarum ASA 13
12 Nybro NYB 9
13 Vimmerby VIM 8
14 IFK Hässleholm IFK 6
Primera Division »
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Atl.Tucumán
1 - 1
Vélez Sarsfield INFO Videos
Fri 23 Jun
00:20 Finished
Tigre
1 - 0
Atletico Rafaela INFO
Fri 23 Jun
00:20 Finished
Godoy Cruz
0 - 2
Estudiantes La Plata INFO Videos
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Unión Santa Fe
0 - 3
Independiente INFO
Brazilian Série A »
Fri 23 Jun
02:00 Finished
Flamengo
5 - 1
Chapecoense INFO
Fri 23 Jun
00:30 Finished
Corinthians
3 - 0
Bahía INFO
Fri 23 Jun
02:00 Finished
Grêmio Porto Ale.
2 - 0
Coritiba FBC INFO Videos
Fri 23 Jun
00:30 Finished
Ponte Preta
1 - 0
Cruzeiro Belo Horizonte INFO
Friendly »
Fri 23 Jun
19:30
Standaard Wetteren
19:30
KAA Gent
Fri 23 Jun
18:00
Zlin
18:00
Slovan Bratislava II
Fri 23 Jun
17:30
Breitenrain
17:30
Young Boys
Fri 23 Jun
18:30
Thun
18:30
Kriens
Fri 23 Jun
18:30
Taastrup FC
18:30
Brøndby IF
Fri 23 Jun
17:00
St. Polten
17:00
Blau-Weiß Linz
Fri 23 Jun
18:30
Hartberg
18:30
Mattersburg
Fri 23 Jun
18:00
SC Tamsweg
18:00
Austria Wien
Fri 23 Jun
18:00
Anif Salzburg
18:00
Salzburg
Fri 23 Jun
12:00
CS U Craiova
12:00
Zenit
Fri 23 Jun
17:00
Team für Wien
17:00
LASK Linz
Fri 23 Jun
14:30
FC Helsingør
14:30
Nordsjaelland
Fri 23 Jun
10:00 Finished
Chernomorets
0 - 2
Rotor Volgograd INFO
Fri 23 Jun
17:30
Beroe
17:30
Cherno More Varna
Fri 23 Jun
15:00
Zenit Izhevsk
15:00
KamAZ
Fri 23 Jun
18:00
Olympiakos Piraeus
18:00
Wattens
Fri 23 Jun
08:00 Finished
Isloch
1 - 4
Luch Vladivostok INFO
Fri 23 Jun
09:00 Finished
Tambov
0 - 0
Tyumen INFO
Fri 23 Jun
09:00 Finished
Zimbru Chişinău
1 - 1
FC Sfintul Gheorghe INFO
Fri 23 Jun
10:00 Finished
Dnepr Mogilev
1 - 1
Luch Vladivostok INFO
Fri 23 Jun
16:00
Anzhi II
16:00
FK Legion Dynamo
Fri 23 Jun
18:00
CSKA Sofia
18:00
CS U Craiova
Fri 23 Jun
18:00
Grossposna
18:00
1. FC Lokomotive Leipzig
Fri 23 Jun
18:00
Gettorfer
18:00
Holstein Kiel
Fri 23 Jun
18:00
Lech Poznań
18:00
Hapoel Be'er Sheva
Fri 23 Jun
18:00
Sennewitz
18:00
Hallescher FC
Fri 23 Jun
18:00
TSV Steinbach
18:00
Fortuna Köln
Fri 23 Jun
19:00
Wikings Kortrijk
19:00
Kortrijk
Fri 23 Jun
19:30
Rapperswil
19:30
Eschen/Mauren
Primera B Nacional »
Fri 23 Jun
01:30 Finished
Dep. Santamarina
1 - 0
Instituto INFO
Torneo de Transición Bolivia »
Premier League »
Fri 23 Jun
20:45
Bohemian FC
20:45
Sligo Rovers
Fri 23 Jun
20:45
Derry City
20:45
Cork City
Fri 23 Jun
21:00
Dundalk
21:00
Finn Harps
Fri 23 Jun
20:45
Galway United
20:45
Bray Wanderers
Fri 23 Jun
21:00
Shamrock Rovers
21:00
Drogheda United
Primera A 1 Phase »
Apertura Paraguay »
USL Pro - USA »
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Pittsburgh
2 - 0
Tampa Bay Rowdies INFO
Premier League »
Fri 23 Jun
22:00
El Nasr Taadeen
22:00
El Sharkia Zagazig
Fri 23 Jun
22:00
El Dakhleya
22:00
Al-Mokawloon Al-Arab
Fri 23 Jun
22:00
Tanta
22:00
Wadi Degla
Fri 23 Jun
22:00
Al-Ittihad
22:00
Al-Masry
PCSL Canada »
Fri 23 Jun
05:00
Khalsa
05:00
Vancouver United
PDL USA »
Fri 23 Jun
01:00 Finished
SIMA Águilas
2 - 1
Tampa Bay Rowdies II INFO
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Charlotte Eagles
2 - 2
SC United Bantams INFO
Fri 23 Jun
01:30 Finished
Derby City Rovers
0 - 0
Michigan Bucks INFO
Fri 23 Jun
04:30 Finished
Lane United
0 - 1
Portland Timbers Sub 23 INFO
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Myrtle Beach Muti.
4 - 3
Carolina Dynamo INFO
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Brazos Valley
4 - 0
Houston FC INFO
S-League »
Apertura Peru »
First Division »
Fri 23 Jun
20:45
Athlone Town
20:45
Longford Town
Fri 23 Jun
20:45
Cabinteely
20:45
Wexford Youths
Fri 23 Jun
20:45
UC Dublin
20:45
Waterford United
Caribbean Cup »
Fri 23 Jun
00:00 Finished
Jamaica
(4)1-1(2)
Guyana Francesa INFO
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Curazao
2 - 1
Martinica INFO
1st Division »
Cuarta Noruega Group 5 »
Fri 23 Jun
19:00
Rosenborg II
19:00
Orkla
Fri 23 Jun
19:00
Strindheim
19:00
Rødde FK
Rondoniense Final »
Fri 23 Jun
02:00 Finished
Real Ariquemes
0 - 0
Gênus INFO
National Premier Group 1 »
Fri 23 Jun
12:30 Playing 2'
Port Melbourne Sh.
0 - 0
FC Melbourne Knights
National Premier Group 3 »
Fri 23 Jun
11:00 Playing 72'
Redlands United
0 - 2
Western Pride
National Premier Group 6 »
Fri 23 Jun
12:00 Playing 20'
Hobart Zebras
0 - 0
Olympia Warriors
Meistaradeildin »
Fri 23 Jun
20:00
07 Vestur
20:00
Víkingur Gøta
Fri 23 Jun
20:00
ÍF Fuglafjørdur
20:00
Kí Klaksvík
Fri 23 Jun
20:00
Skála ÍF
20:00
NSÍ Runavík
Fri 23 Jun
19:30
EB / Streymur
19:30
B36 Torshavn
Fri 23 Jun
21:00
TB Tvøroyri
21:00
HB Tórshavn
1. Deild Iceland »
Fri 23 Jun
21:15
Fylkir
21:15
Selfoss
Fri 23 Jun
21:15
Leiknir Reykjavik
21:15
Haukar
Paulista B Group 1 »
Fri 23 Jun
20:00
Diadema
20:00
Guarulhos
Brisbane »
Fri 23 Jun
12:30
Albany Creek
12:30
Grange Thistle
Ligue 1 Niger »
Fri 23 Jun
17:30
Nigelec
17:30
Jangorzo
Fri 23 Jun
17:30
SONIDEP
17:30
Sahel
Premiere Division »
2. Deild Iceland »
Fri 23 Jun
21:15
Fjardabyggd
21:15
IF Magni
Fri 23 Jun
21:15
Völsungur
21:15
Huginn
Fri 23 Jun
21:15
KF Vídir
21:15
Tindastoll
Fri 23 Jun
21:15
KV Reykjavík
21:15
Sindri
Cuarta Islandia »
Fri 23 Jun
23:00
KFG Gardabaer
23:00
Thróttur Vogar
Fri 23 Jun
22:00
Ægir
22:00
Berserkir

Follow BeSoccer on Facebook