We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Thailand 1 League
Sat 27 May
Chainat FC
13:00
Kasetsart
Army United
13:00
Ang Thong
Bangkok
14:00
Rayong FC
Lampang
14:00
Chiangmai
Sun 28 May
Songkhla United
13:00
Krabi
PTT Rayong
13:00
Nakhon Pathom
Nong Bua Pitchaya
13:00
Trat FC
Air Force Central
14:00
Samut Songkhram
BBCU
14:00
Prachuap
Team / Points
1 Prachuap PRA 31
2 PTT Rayong PTT 29
3 Chainat FC CHA 27
4 Ang Thong ANG 26
5 Air Force Central AIR 26
6 Lampang LAM 25
7 Rayong FC RAY 22
8 Nakhon Pathom NAK 21
9 Chiangmai CHI 20
 
10 Army United ARM 19
11 Samut Songkhram SAM 19
12 Krabi KRA 16
13 Nong Bua Pitchaya NBP 16
14 Trat FC TRA 14
15 Songkhla United SON 14
16 Bangkok BAN 10
17 Kasetsart KAS 8
18 BBCU BBC 0
Group 1
Sat 20 May
Banbung United
0-0
Surat Thani
Krung Thonburi
1-2
Nakhon Thammarat
Bangkok U. Deffo
1-2
Chamchuri United
Trang
2-0
Simork
Sun 21 May
Ranong
1-1
Army FC
Customs United
0-0
Raj Pracha
Samut Sakhon FC
3-1
Nara United
Team / Points
1 Samut Sakhon FC SSK 32
2 Ranong RAN 29
3 Bangkok U. Deffo BUD 27
4 Army FC ARM 25
5 Nara United NAU 24
6 Trang TRA 21
7 Nakhon Si Thammarat NST 20
8 Chamchuri United CHA 19
 
9 Kasem Bundit KBE 16
10 Surat Thani SUR 15
11 Raj Pracha RAP 15
12 Banbung United BAU 14
13 Customs United CUS 13
14 Krung Thonburi KTH 12
15 Simork SEE 4
Group 2
Sat 20 May
Ayutthaya
1-0
Phrae United
Khonkaen
3-1
Cha Choeng Sao
Kalasin
1-0
Phayao
Kamphaeng Phet
1-1
Ubon Ratchathani
Sun 21 May
Ayutthaya United
3-0
Amnat Charoen Town
Sa Kaeo City
3-0
Singburi
Lamphun Warrior
0-1
Udon Thani
Team / Points
1 Phrae United PHU 32
2 Khonkaen KHO 27
3 Ayutthaya AYU 26
4 Udon Thani UDT 26
5 Ayutthaya United AYU 22
6 Kamphaeng Phet KAP 21
7 Cha Choeng Sao CCS 15
 
8 Sa Kaeo City SKC 15
9 Phayao PHA 15
10 Amnat Charoen Town ACT 15
11 Kalasin KAL 14
12 Lamphun Warrior LWA 13
13 Ubon Ratchathani UBR 8
14 Singburi SIN 4
Copa Libertadores Group 1 »
Fri 26 May
02:45 Finished
At. Nacional
3 - 1
Barcelona Guayaquil INFO
Fri 26 May
02:45 Finished
Estudiantes Plata
1 - 0
Botafogo INFO
Copa Libertadores Group 3 »
Fri 26 May
00:30 Finished
River Plate
1 - 2
Independiente Medellin INFO
Fri 26 May
00:30 Finished
CS Emelec
3 - 0
FBC Melgar INFO
Copa Libertadores Group 8 »
Fri 26 May
02:45 Finished
Guaraní Asunción
0 - 0
Deportes Iquique INFO
Fri 26 May
02:45 Finished
Grêmio Porto Ale.
4 - 0
Zamora FC INFO
Apertura Colombia »
Fri 26 May
02:45 Finished
Patriotas Boyacá
3 - 1
Envigado INFO
Liga MX Finals - Clausura »
Fri 26 May
04:00 Finished
Tigres UANL
2 - 2
Chivas Guadalajara INFO
Segunda Division »
Fri 26 May
20:00
Levante
20:00
UCAM Murcia
Friendly »
Copa Argentina »
Fri 26 May
02:10 Finished
Vélez Sarsfield
1 - 0
Leandro N. Alem INFO
MLS »
Fri 26 May
02:30 Finished
Chicago Fire
2 - 1
FC Dallas INFO
Chinese Super League »
Serie B Playoffs »
Fri 26 May
20:30
Carpi
20:30
Frosinone
2. Liga - Play Offs »
Romanian Liga I Group 2 »
1. HNL »
Fri 26 May
20:00
RNK Split
20:00
Osijek
Fri 26 May
20:00
Cibalia Vinkovci
20:00
Lokomotiva
Fri 26 May
18:00
NK Slaven Belupo
18:00
Hajduk Split
A PFG Group 5 »
Premier League Group 2 »
Torneo de Transición Bolivia »
Premier League »
Fri 26 May
18:00
Krumkachy
18:00
Isloch
Fri 26 May
19:00
Vitebsk
19:00
BATE Borisov
Fri 26 May
17:00
FK Gorodeya
17:00
Neman Grodno
Soccer League »
Premier League »
Fri 26 May
20:45
Bray Wanderers
20:45
Sligo Rovers
Fri 26 May
20:45
Cork City
20:45
Shamrock Rovers
Fri 26 May
20:45
Drogheda United
20:45
Derry City
Fri 26 May
20:45
Galway United
20:45
Bohemian FC
Fri 26 May
20:45
St Patrick's
20:45
Dundalk
Fri 26 May
21:00
Finn Harps
21:00
Limerick
Botola Pro »
PFL »
Fri 26 May
13:00
Mash'al
13:00
Obod
Fri 26 May
13:00
Metalourg
13:00
Nasaf
Fri 26 May
13:00
Pakhtakor
13:00
Sogdiana
Fri 26 May
13:00
Kokand 1912
13:00
Buxoro
Fri 26 May
13:00
Dinamo Samarqand
13:00
Qizilqum
Primera A 1 Phase »
Virsliga »
Fri 26 May
18:00
Babīte
18:00
FK Liepāja
1. Liga »
Fri 26 May
19:30
Wiener Neustadt
19:30
Wacker Innsbruck
Fri 26 May
19:30
Blau-Weiß Linz
19:30
Liefering
Fri 26 May
19:30
Wattens
19:30
Austria Lustenau
Fri 26 May
19:30
Horn
19:30
LASK Linz
Fri 26 May
19:30
Team für Wien
19:30
Kapfenberger SV
Oberliga Group 8 »
Fri 26 May
19:00
Eintracht Rheine
19:00
SC Hassel
Oberliga Group 10 »
Fri 26 May
19:00
Hennef 05
19:00
VfL Rheinbach
Fri 26 May
20:00
Inde Hahn
20:00
Wegberg-Beeck
Ligue 1 »
Fri 26 May
17:00
El Harrach
17:00
CS Constantine
Elite ONE »
Fri 26 May
16:30
Cotonsport
16:30
Unisport Bafang
3. Liga Czech Republic Group 2 »
Fri 26 May
18:00
Hanácká
18:00
Slovácko II
Liga III Group 1 »

Follow BeSoccer on Facebook