Austrian Bundesliga
Sat 17 Feb
Rapid Wien
1-1
Sturm Graz
Mattersburg
2-1
Austria Wien
Wolfsberger AC
1-3
Admira Wacker Mö.
LASK Linz
2-0
Rheindorf Altach
Sun 18 Feb
Salzburg
4-0
St. Polten
Team / Points
1 Salzburg RBS 52
2 Sturm Graz STR 45
3 Admira Wacker Mödling AWM 37
4 Rapid Wien RAP 36
5 LASK Linz LAS 36
 
6 Mattersburg MAT 30
7 Austria Wien AUS 27
8 Rheindorf Altach ALT 26
9 Wolfsberger AC WOL 20
10 St. Polten SKN 7
Group 1
Fri 23 Feb
ASK Bruck/Leitha
19:00
Rapid Wien II
Austria Wien II
19:00
Schwechat
Neusiedl
19:00
Horn
Amstetten
19:30
Parndorf
Ebreichsdorf
19:30
Wiener SK
Mannsdorf
19:30
FCM Traiskirchen
Sat 24 Feb
Stadlau
14:00
Admira Wacker II
Sun 25 Feb
St. Pölten II
16:15
Karabakh Wien
Team / Points
1 Horn SVH 39
2 Ebreichsdorf EBR 35
3 Austria Wien II AUS 35
4 Amstetten AMS 32
5 Rapid Wien II RAP 31
6 Karabakh Wien KAW 30
7 FCM Traiskirchen FCM 30
8 ASK Bruck/Leitha LEI 27
9 Mannsdorf MAN 27
 
10 St. Pölten II STP 21
11 Neusiedl NEU 19
12 Admira Wacker II ADM 18
13 First Vienna VIE 17
14 Parndorf PAR 15
15 Wiener SK WIE 10
16 Stadlau STA 8
17 Schwechat SCH 6
Group 1
Sat 24 Mar
Maria Saal
14:30
Völkermarkt
Sun 25 Mar
ATSV Wolfsberg
23:00
Bleiburg
Lendorf
23:00
KAC
Köttmannsdorf
23:00
ASKÖ Gmünd
St. Jakob
23:00
Annabichler
Ferlach
23:00
Kraig
SAK Klagenfurt
23:00
Spittal
Treibach
23:00
Feldkirchen
Team / Points
1 ATSV Wolfsberg WOL 30
2 Maria Saal MSA 27
3 SAK Klagenfurt KLA 26
4 Völkermarkt VOL 26
5 Feldkirchen FEL 25
6 Lendorf LEN 24
7 ASKÖ Gmünd GMD 24
8 St. Jakob SVJ 22
 
9 Treibach TRE 21
10 Ferlach FLC 21
11 Bleiburg BLE 21
12 Annabichler Austria ANB 20
13 Spittal SPI 19
14 Köttmannsdorf KMD 18
15 KAC KAC 16
16 Kraig SVK 13
Group 2
Fri 09 Mar
Mettersdorf
19:00
TuS Heiligenkreuz
SC Fürstenfeld
19:00
SC Bruck
TSV Pöllau
19:00
Lebring
Leoben
19:00
SV Union Gnas
Wildon
19:00
Voitsberg
Sat 10 Mar
Trofaiach
14:00
St. Anna
Kapfenberger
15:00
Bad Radkersburg
Grazer AK
18:30
Liezen
Team / Points
1 St. Anna ANN 35
2 SC Fürstenfeld FUR 34
3 Grazer AK GRA 28
4 Bad Radkersburg RAD 27
5 Voitsberg VOI 26
6 SV Union Gnas GNA 25
7 Lebring LEB 25
8 SC Bruck SCB 24
 
9 TuS Heiligenkreuz HGK 23
10 Mettersdorf MET 20
11 Liezen LIE 19
12 Wildon SVW 12
13 Leoben LBN 11
14 Trofaiach FCT 10
15 Kapfenberger SV KM II KAP 7
16 TSV Pöllau POL 3
Group 3
Sat 17 Mar
Röthis
-
FC Höchst
Fussach
-
Dornbirner SV
Blau-Weiß
-
Langenegg
Admira Dornbirn
-
Lauterach
Schwarzach
-
Rot-Weiß Rankweil
Bregenz
-
Andelsbuch
Austria Lustenau
-
Egg
Wolfurt
-
Nenzing
Team / Points
1 Bregenz BRE 28
2 Dornbirner SV DOR 27
3 Langenegg LAN 27
4 FC Höchst FCH 26
5 Röthis ROT 25
6 Egg EGG 23
7 Nenzing NEN 22
8 Lauterach LAU 22
 
9 Andelsbuch AND 21
10 Rot-Weiß Rankweil ROT 19
11 Wolfurt WOL 19
12 Admira Dornbirn ADM 17
13 Fussach SCF 17
14 Austria Lustenau II AUS 17
15 Blau-Weiß Feldkirch BLA 11
16 Schwarzach SCH 1
UCL »
Wed 21 Feb
20:45
Sevilla
20:45
Man. Utd
Wed 21 Feb
20:45
Shakhtar Donetsk
20:45
Roma
La Liga »
Wed 21 Feb
18:45
Leganés
18:45
Real Madrid
Europa League »
Wed 21 Feb
18:00
CSKA Moskva
18:00
Crvena Zvezda
Copa Libertadores »
Wed 21 Feb
01:30 finished
Santa Fe
3 - 0
Santiago Wanderers INFO
Uefa Youth League »
Portuguese Primeira Liga »
Wed 21 Feb
19:00
Estoril
19:00
Porto
Championship »
Wed 21 Feb
20:45
Bristol City
20:45
Fulham
Wed 21 Feb
20:45
Derby County
20:45
Leeds United
Wed 21 Feb
20:45
Ipswich Town
20:45
Cardiff City
Wed 21 Feb
20:45
Wolverhampton
20:45
Norwich City
Copa MX Clausura Group 1 »
Wed 21 Feb
04:06 finished
León
4 - 1
Cafetaleros de Tapachula INFO
Copa MX Clausura Group 2 »
Wed 21 Feb
02:00 finished
Cruz Azul
1 - 1
Alebrijes de Oaxaca INFO
Copa MX Clausura Group 3 »
Wed 21 Feb
04:00 finished
Monterrey
2 - 1
Dorados INFO
Copa MX Clausura Group 4 »
Wed 21 Feb
23:00
Mineros Zacatecas
23:00
Toluca
Copa MX Clausura Group 6 »
Wed 21 Feb
02:00 finished
Necaxa
1 - 0
Murciélagos INFO
Copa MX Clausura Group 9 »
Wed 21 Feb
04:00 finished
Querétaro
1 - 0
Cimarrones de Sonora INFO
Apertura Colombia »
Wed 21 Feb
01:45 finished
Deportivo Pasto
0 - 0
La Equidad INFO
Copa Sudamericana »
Wed 21 Feb
23:15
Lanús
23:15
Spt. Cristal Lima
Wed 21 Feb
01:30 finished
Barcelona
0 - 0
General Díaz INFO
Copa do Brasil »
Wed 21 Feb
23:30
Atletico PR
23:30
CA Tubarão
Wed 21 Feb
23:30
Remo
23:30
Internacional Porto Alegre
Wed 21 Feb
23:30
Londrina
23:30
Ceará
Friendly »
Wed 21 Feb
15:00
Odd Grenland
15:00
Jerv
Wed 21 Feb
16:00
Rubin Kazán
16:00
Lillestrom SK
Wed 21 Feb
16:00
Aalesunds FK
16:00
IK Start Kristiansand
Wed 21 Feb
16:00
FK Bodo Glimt
16:00
Sandefjord Fotball
Wed 21 Feb
18:00
Sturm Graz
18:00
Kalsdorf
Copa Colombia »
Wed 21 Feb
20:00
Bogotá
20:00
Deportes Quindío
Wed 21 Feb
17:30
Universitario
17:30
Orsomarso SC
2. Liga »
Wed 21 Feb
18:30
Darmstadt 98
18:30
Kaiserslautern
League One »
Wed 21 Feb
20:45
Rochdale
20:45
Milton Keynes Dons
Confederation Cup »
Wed 21 Feb
14:00
Welayta Dicha
14:00
Zimamoto
Wed 21 Feb
16:30
Nouadhibou
16:30
Africa Sports
Wed 21 Feb
17:00
Mbour Petite Côte
17:00
RSB Berkane
Wed 21 Feb
15:30
Cara Brazzaville
15:30
Asante Kotoko
Wed 21 Feb
17:00 Postponed
Al Hilal Juba
17:00
Ben Guerdane
Wed 21 Feb
16:00
Sahel
16:00
Al-Ittihad
Wed 21 Feb
19:00
Banjul
19:00
Akwa United
Wed 21 Feb
16:30
Étoile Filante
16:30
Olympic Star
Wed 21 Feb
15:30
Maniema Union
15:30
Mangasport
Wed 21 Feb
12:30
Fosa Juniors
12:30
AFC Leopards
Wed 21 Feb
16:00
Galaxy FC
16:00
Costa do Sol
Clausura Ascenso MX »
Wed 21 Feb
02:00 finished
Zacatepec
0 - 2
Atl. San Luis INFO
Premier League »
CONCACAF Champions »
Wed 21 Feb
02:00 finished
CS Herediano
2 - 2
Tigres UANL INFO
Wed 21 Feb
04:00 finished
Colorado Rapids
0 - 2
Toronto FC INFO
Coppa Lega Pro »
Wed 21 Feb
19:30
Alessandria
19:30
Pontedera
South African First Division »
Torneo Transición Primera B Chile »
Wed 21 Feb
00:00 finished
Unión San Felipe
2 - 3
Santiago Morning INFO
1. Lig »
Wed 21 Feb
17:00
Istanbulspor AS
17:00
Manisaspor
Wed 21 Feb
17:00
Elazigspor
17:00
Giresunspor
Wed 21 Feb
14:00
Denizlispor
14:00
Umraniyespor
Wed 21 Feb
14:00
Eskisehirspor
14:00
Gaziantep BB
Magyar Kupa »
Serie D Group 1 »
Wed 21 Feb
14:30
Borgaro
14:30
Varesina
Wed 21 Feb
14:30
Borgosesia Calcio
14:30
Arconatese
Wed 21 Feb
14:30
Chieri
14:30
Como
Wed 21 Feb
14:30
Casale
14:30
Folgore Caratese
Wed 21 Feb
14:30
Castellazzo
14:30
AC Pro Sesto
Wed 21 Feb
14:30
Inveruno
14:30
Olginatese
Wed 21 Feb
14:30
OltrepòVoghera
14:30
ASD Bra
Wed 21 Feb
14:30
Pavia
14:30
Caronnese
Wed 21 Feb
14:30
Varese
14:30
Gozzano
Wed 21 Feb
14:30
Seregno
14:30
Derthona
Serie D Group 2 »
Wed 21 Feb
14:30
Polisportiva
14:30
Pergolettese
Wed 21 Feb
14:30
Crema 1908
14:30
Pontisola
Wed 21 Feb
14:30
Darfo Boario
14:30
Bustese Roncalli
Wed 21 Feb
14:30
Grumellese
14:30
Caravaggio
Wed 21 Feb
14:30
Calcio Lecco 1912
14:30
Scanzorosciate
Wed 21 Feb
14:30
Levico Terme
14:30
Trento Calcio 1921
Wed 21 Feb
14:30
Pro Patria
14:30
Virtus Bergamo
Wed 21 Feb
14:30
Rezzato
14:30
Ciserano
Wed 21 Feb
14:30
Romanese
14:30
Lumezzane

Follow BeSoccer on Facebook