Serie A »
Sun 25 Feb
18:00
Juventus
18:00
Atalanta
Sun 25 Feb
15:00 finished
Fiorentina
1 - 0
Chievo INFO
Sun 25 Feb
15:00 finished
Sassuolo Calcio
0 - 3
Lazio INFO
Sun 25 Feb
20:45
Roma
20:45
Milan
Sun 25 Feb
12:30 finished
Crotone
2 - 3
SPAL INFO
Sun 25 Feb
15:00 finished
Hellas Verona
2 - 1
Torino INFO
Sun 25 Feb
15:00 finished
Sampdoria
2 - 1
Udinese INFO
Lega Pro Group 1 »
Sun 25 Feb
14:30 finished
Prato
2 - 3
Alessandria INFO
Sun 25 Feb
14:30 finished
Arzachena
1 - 0
Gavorrano INFO
Sun 25 Feb
14:30 finished
Pistoiese
1 - 1
Giana Erminio INFO
Sun 25 Feb
14:30 Postponed
AC Arezzo
14:30
Livorno
Sun 25 Feb
14:30 finished
Pisa
0 - 1
AS Lucchese Libertas 1905 INFO
Sun 25 Feb
14:30 finished
Siena
1 - 0
Olbia Calcio INFO
Sun 25 Feb
16:30 Playing 28'
Piacenza
0 - 0
Pontedera
Sun 25 Feb
14:30
Cuneo
14:30
Pro Piacenza
Sun 25 Feb
14:30 finished
AC Monza
0 - 0
Viterbese INFO
Lega Pro Group 2 »
Sun 25 Feb
18:30 Postponed
AlbinoLeffe
18:30
Modena
Lega Pro Group 3 »
Sun 25 Feb
16:30 Playing 29'
Bisceglie
0 - 0
Akragas
Sun 25 Feb
16:30 Playing 28'
Casertana
0 - 0
Nuova Cosenza
Sun 25 Feb
16:30 Playing 31'
Paganese
0 - 0
Fidelis Andria
Sun 25 Feb
16:30 Playing 30'
Lecce
0 - 0
Juve Stabia
Sun 25 Feb
16:30 Playing 29'
Fondi
0 - 1
Matera
Sun 25 Feb
14:30 finished
Siracusa
3 - 0
MonoPoli INFO
Sun 25 Feb
14:30 finished
Catanzaro
0 - 1
Rende INFO
Sun 25 Feb
16:30 Playing 30'
Reggina
1 - 1
Trapani
Sun 25 Feb
14:30 finished
Sicula Leonzio
2 - 2
Virtus Francavilla INFO
Serie D Group 1 »
Sun 25 Feb
14:30
Arconatese
14:30
Pavia
Sun 25 Feb
14:30
ASD Bra
14:30
Inveruno
Sun 25 Feb
14:30
Derthona
14:30
Borgosesia Calcio
Sun 25 Feb
14:30
Caronnese
14:30
Varese
Sun 25 Feb
14:30
Como
14:30
Castellazzo
Sun 25 Feb
14:30
Folgore Caratese
14:30
Borgaro
Sun 25 Feb
14:30
Gozzano
14:30
ASD OltrepòVoghera
Sun 25 Feb
14:30
Olginatese
14:30
Casale
Sun 25 Feb
14:30 finished
AC Pro Sesto
1 - 3
Seregno INFO
Sun 25 Feb
14:30
Varesina
14:30
Chieri
Serie D Group 2 »
Sun 25 Feb
14:30
Bustese Roncalli
14:30
Calcio Lecco 1912
Sun 25 Feb
14:30
Caravaggio
14:30
Pro Patria
Sun 25 Feb
14:30
Ciserano
14:30
Romanese
Sun 25 Feb
14:30 finished
Lumezzane
1 - 2
Grumellese INFO
Sun 25 Feb
14:30
Pergolettese
14:30
Darfo Boario
Sun 25 Feb
14:30
Pontisola
14:30
Dro Calcio
Sun 25 Feb
14:30
Scanzorosciate
14:30
Rezzato
Sun 25 Feb
14:30
Trento Calcio 1921
14:30
Polisportiva Ciliverghe
Sun 25 Feb
14:30
Virtus Bergamo
14:30
Crema 1908
Serie D Group 3 »
Sun 25 Feb
14:30
Adriese
14:30
Abano Terme
Sun 25 Feb
14:30 finished
Ambrosiana
0 - 0
Virtus Verona INFO
Sun 25 Feb
14:30
Union
14:30
Liventina
Sun 25 Feb
14:30 finished
Campodarsego
1 - 2
Rovigo Calcio INFO
Sun 25 Feb
14:30
Clodiense
14:30
Montebelluna
Sun 25 Feb
14:30
AC Este
14:30
Legnago Salus
Sun 25 Feb
14:30
Union Feltre
14:30
Belluno
Sun 25 Feb
14:30
Mantova
14:30
Calvi Noale
Sun 25 Feb
14:30
Tamai
14:30
Cjarlins Muzane
Serie D Group 4 »
Sun 25 Feb
14:30
Montevarchi Calcio
14:30
VF Colligiana
Sun 25 Feb
14:30
Castelvetro
14:30
Forli
Sun 25 Feb
14:30
Correggese
14:30
Vigor Carpaneto
Sun 25 Feb
14:30
Fiorenzuola
14:30
Sangiovannese
Sun 25 Feb
14:30
Pianese
14:30
Villabiagio
Sun 25 Feb
14:30
Rimini
14:30
Sammaurese
Sun 25 Feb
14:30
Romagna Centro
14:30
Mezzolara
Sun 25 Feb
14:30
Sasso Marconi
14:30
Tuttocuoio
Sun 25 Feb
14:30
Sporting Trestina
14:30
Imolese
Sun 25 Feb
14:30
Sansepolcro Calcio
14:30
Lentigione
Serie D Group 5 »
Serie D Group 6 »
Serie D Group 7 »
Sun 25 Feb
14:30
SS Cassino
14:30
Flaminia
Sun 25 Feb
14:30
Latina
14:30
Latte Dolce
Sun 25 Feb
14:30
Nuova Monterosi
14:30
Anziolavinio
Sun 25 Feb
14:30
Nuorese Calcio
14:30
Aprilia
Sun 25 Feb
14:30
Ostia Mare Lidoca.
14:30
Albalonga
Sun 25 Feb
14:30
Budoni
14:30
SFF Atletico
Sun 25 Feb
14:30
Rieti
14:30
San Teodoro
Sun 25 Feb
14:30
Tortolì Calcio 1.
14:30
Lupa Roma
Sun 25 Feb
14:30
Trastevere Calcio
14:30
Lanusei
Serie D Group 8 »
Serie A
Sat 24 Feb
Bologna
2-0
Genoa
Inter
2-0
Benevento
Sun 25 Feb
Crotone
2-3
SPAL
Sampdoria
2-1
Udinese
Fiorentina
1-0
Chievo
Sassuolo Calcio
0-3
Lazio
Hellas Verona
2-1
Torino
Juventus
18:00
Atalanta
Roma
20:45
Milan
Mon 26 Feb
Cagliari
20:45
Napoli
Team / Points
1 Napoli NAP 66
2 Juventus JUV 65
3 Lazio LAZ 52
4 Inter INT 51
5 Roma ROM 50
6 Sampdoria SAM 44
7 Milan ACM 41
8 Atalanta ATL 38
9 Torino TOR 36
10 Fiorentina FIO 35
 
11 Udinese UDI 33
12 Bologna BOL 33
13 Genoa GEN 30
14 Cagliari CAG 25
15 Chievo CHI 25
16 Sassuolo Calcio SAS 23
17 Crotone CRO 21
18 SPAL POL 20
19 Hellas Verona HLL 19
20 Benevento BEN 10
Serie B
Fri 23 Feb
Spezia
3-0
Salernitana
Parma
1-1
Venezia
Sat 24 Feb
Carpi
0-0
Virtus Entella
Frosinone
1-3
Perugia
Pro Vercelli
0-0
Palermo
Avellino
2-1
Novara Calcio
Cittadella
1-1
Empoli
Pescara
0-0
Cremonese
Ascoli
2-1
Cesena
Foggia Calcio
1-2
Brescia
Ternana Calcio
1-2
AS Bari
Team / Points
1 Empoli EMP 49
2 Frosinone FRO 49
3 Cittadella CTT 44
4 Palermo PAL 44
5 AS Bari BAR 44
6 Venezia VNZ 40
7 Spezia SPE 39
8 Cremonese USC 38
9 Parma PAR 38
10 Perugia PRG 37
11 Carpi CAR 37
 
12 Pescara PES 36
13 Foggia Calcio FOG 34
14 Brescia BRE 33
15 Avellino AVE 33
16 Novara Calcio NOV 31
17 Salernitana SAL 31
18 Virtus Entella ACD 29
19 Cesena CES 28
20 Pro Vercelli LEO 27
21 Ascoli ASC 26
22 Ternana Calcio TER 22
Group 1
Sun 25 Feb
Prato
2-3
Alessandria
Arzachena
1-0
Gavorrano
Pistoiese
1-1
Giana Erminio
AC Arezzo
14:30
Livorno
Pisa
0-1
Lucchese Libertas
Siena
1-0
Olbia Calcio
Cuneo
14:30
Pro Piacenza
AC Monza
0-0
Viterbese
Piacenza
0-0
Pontedera
Team / Points
1 Siena SIE 52
2 Livorno LIV 51
3 Pisa PIS 47
4 Viterbese VIT 46
5 Alessandria USA 38
6 Carrarese CAR 36
7 AC Monza ASS 36
8 Giana Erminio GER 35
9 Olbia Calcio OLB 35
10 Arzachena ARZ 34
 
11 Piacenza PIA 33
12 Pistoiese PIS 32
13 Pontedera PON 32
14 AC Arezzo ACA 30
15 AS Lucchese Libertas 1905 ASL 30
16 Pro Piacenza PIA 28
17 Cuneo CUN 23
18 Gavorrano GAV 18
19 Prato ACP 16
Group 2
Fri 23 Feb
Vicenza
0-1
Reggiana
Sat 24 Feb
Renate
0-1
Fano
Mestre
3-2
Feralpisalò
Sudtirol
1-1
Calcio Padova 1910
Teramo
1-4
Bassano Virtus
Fermana
0-0
Triestina
Santarcangelo
0-1
Sambenedettese
Sun 25 Feb
AlbinoLeffe
18:30
Modena
Mon 26 Feb
Ravenna Calcio
20:45
Pordenone
Team / Points
1 Calcio Padova 1910 PAD 49
2 Bassano Virtus BV5 39
3 Reggiana REG 39
4 SS Sambenedettese Calcio SSS 38
5 Feralpisalò FER 37
6 Sudtirol FCS 35
7 Triestina TRI 34
8 Mestre MES 34
9 Renate REN 33
10 Pordenone POR 33
 
11 AlbinoLeffe ABN 31
12 Fermana FER 31
13 Vicenza VIC 30
14 AS Gubbio 1910 ASG 27
15 Ravenna Calcio RAV 23
16 Santarcangelo SAN 23
17 Teramo TER 23
18 Fano FAN 22
19 Modena MOD 0
Group 3
Sun 25 Feb
Siracusa
3-0
MonoPoli
Catanzaro
0-1
Rende
Sicula Leonzio
2-2
Virtus Francavilla
Bisceglie
0-0
Akragas
Casertana
0-0
Nuova Cosenza
Paganese
0-0
Fidelis Andria
Lecce
0-0
Juve Stabia
Fondi
0-1
Matera
Reggina
1-1
Trapani
Team / Points
1 Lecce LEC 57
2 Catania CAT 49
3 Trapani TRA 45
4 Siracusa SIR 42
5 Rende REN 41
6 Matera MAT 40
7 MonoPoli MON 37
8 Nuova Cosenza NUO 37
9 Juve Stabia JUS 34
10 Virtus Francavilla FRA 33
 
11 Sicula Leonzio SIC 31
12 Catanzaro FCC 31
13 Bisceglie BIS 31
14 Reggina REG 29
15 Casertana CAS 27
16 Paganese PAG 24
17 Fidelis Andria FIA 23
18 Fondi FON 23
19 Akragas AKR 12
Group 1
Sun 25 Feb
Arconatese
14:30
Pavia
AC Pro Sesto
1-3
Seregno
Olginatese
14:30
Casale
Gozzano
14:30
OltrepòVoghera
Folgore Caratese
14:30
Borgaro
Como
14:30
Castellazzo
Caronnese
14:30
Varese
Derthona
14:30
Borgosesia Calcio
ASD Bra
14:30
Inveruno
Varesina
14:30
Chieri
Team / Points
1 Gozzano GOZ 61
2 Como COM 60
3 Caronnese CAR 54
4 AC Pro Sesto PRO 54
5 Chieri CHI 47
6 Folgore Caratese FOL 44
7 ASD Bra ASD 44
8 Inveruno INV 41
9 Borgosesia Calcio BOR 37
10 Pavia PAV 35
 
11 Borgaro BOR 34
12 ASD OltrepòVoghera ASD 34
13 Olginatese OLG 33
14 Seregno SER 33
15 Varese VAR 31
16 Varesina VAR 30
17 Casale CAS 27
18 Arconatese ARC 25
19 Derthona DER 17
20 Castellazzo CAS 15

Follow BeSoccer on Facebook